2022-05-06 16:46:00

PKO Ekstraklasa: Czy PGE FKS Stal Mielec postawi kropkę nad "i"? Brakuje już niewiele

PGE FKS Stal Mielec może już w najbliższej kolejce "przyklepać" sobie utrzymanie. Wystarczy że wygra z Lechią Gdańsk i nie będzie musiała patrzeć się na innych. Łatwo jednak nie będzie, bowiem "biało-zieloni" cały czas są w grze o europejskie puchary.

Sezon w PKO Ekstraklasie powoli dobiega końca, a to oznacza, że wchodzimy w jego decydującą fazę i niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. Do samego końca niezwykle ciekawie zapowiada się o mistrzostwo Polski, a i też ciekawie powinna wyglądać walka o ligowy byt. Ten może "przyklepać" w niedzielę PGE FKS Stal Mielec, jeśli wygra z Lechią Gdańsk.

Podopiecznym Adama Majewskiego wystarczy zwycięstwo i wtedy nie będą musieli już się na nikogo oglądać. Łatwo jednak w Gdańsku nie będzie, bowiem Lechia cały czas bije się o europejskie puchary. Stal jednak na Pomorze przyjedzie podbudowana, bowiem zwycięstwo z Legią Warszawa dodało jej skrzydeł.

Gdańszczanie są natomiast podrażnieni, ponieważ w minionej kolejce zremisowali z Zagłębiem Lubin, choć do przerwy wygrywali 2-0 po bramkach Flavio Paixao i samobójczej Alexa Ławniczaka. Po przerwie "Miedziowym" udało się natomiast doprowadzić do wyrównania, a do siatki trafili Patryk Szysz oraz Filip Starzyński.

Po raz ostatni Stal z Lechią grała 20 listopada 2021 roku, a to spotkanie odbyło się w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Wówczas przy Solskiego 1 padł remis 3-3, jednak z wyniku bardziej zadowolony był zespół z Mielca, który odrobił dwubramkową stratę. Więcej o meczu przeczytacie w artykule Kapitalne widowisko przy Solskiego 1! PGE Stal Mielec postawiła się Lechii Gdańsk.

Aktualnie wyżej w ligowej tabeli jest Lechia Gdańsk, która na ten moment zajmuje 4. miejsce i dotychczas zgromadziła 53 punkty. Na ten dorobek złożyło się 15 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek. Stal natomiast jest dziesiąta i po 31. kolejce na swoim koncie ma 36 punktów. Mielczanie w sezonie 2021/22 dziewięciokrotnie wygrywali, dziewięciokrotnie dzielili się punktami oraz trzynastokrotnie schodzili z boiska pokonani.

Najbliższy mecz PGE FKS Stali Mielec odbędzie się 8 maja 2022 roku o godzinie 12:30 na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Arbitrem meczu z Lechią Gdańsk będzie Paweł Malec z Łodzi, któremu na liniach pomagać będą Michał Sobczak oraz Bartosz Kaszyński. Za sprawy techniczne odpowiadał będzie Marcin Szrek z Kielc, a na VARze zasiądą Łukasz Kuźma i Konrad Sapela.

Poniżej prezentujemy przerwidywany skład PGE FKS Stali Mielec na mecz z Lechią Gdańsk.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek, Maciej Domański, Arkadiusz Kasperkiewicz, Grzegorz Tomasiewicz - Oskar Zawada