2022-05-06 13:05:07

Fortuna 1 liga: Już w sobotę Apklan Resovia zagra z Widzewem Łódź [Zapowiedź 32. kolejki]

fot. Resovia
fot. Resovia
  Już w sobotę punktualnie o godzinie 18:00 Apklan Resovia rozegra kolejne ligowe spotkanie. W ramach 32. kolejki Fortuna 1 ligi zmierzą się z obecnym wiceliderem Widzewem Łódź.
 
Przed nami kolejne bardzo ciekawe spotkanie podopiecznych Dawida Kroczka. Rzeszowianie ostatnim pokaźnym zwycięstwem nad Arką Gdynia praktycznie zapewnili sobie utrzymanie, ponieważ nad strefą spadkową mają osiem punktów przewagi, a do końca sezonu zostały już tylko trzy kolejki. 
 
Resovia podbudowana ostatnim zwycięstwem na pewno kolejny raz będzie chciała wyszarpać pełną pulą i pokrzyżować Widzewowi plany szybkiego awansu. W ostatnim czasie ekipa z Rzeszowa bardzo dobrze radzi sobie z drużynami z góry tabeli, więc na pewno w tym spotkaniu zaangażowania i woli walki nie zabraknie.
 
Widzew Łódź zajmuję obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli, które zapewnia bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ostatnie zwycięstwo w derbach Łodzi na pewno ich do tego przybliżyło, jednak plasująca się na trzecim miejscu Arka jest tylko dwa punkty za Widzewem. Łodzianie niczego jeszcze nie mogą być pewni, więc spotkanie z Resovią zapowiada się bardzo ciekawie.
 
Ostatnie spotkanie między zespołami Resovii i Widzewa odbyło się 30 października 2021 roku i zostało rozegrane w ramach 15. kolejki Fortuna 1 ligi. Wtedy lepsza okazała się Resovia i odniosła jednobramkowe zwycięstwo. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Aleksander Komor. 
 
Spotkanie zaplanowano na 7 maja, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00. Arbitrem desygnowanym na to spotkanie jest Łukasz Szczech. Na liniach pomagać mu będą Marcin Ciepły i Mikołaj Kostrzewa. Sędzią technicznym będzie Radosław Trochimiuk, a na VARze zasiądą Sebastian Jarzębak i Tomasz Kwiatkowski.

Wyniki meczów 32. kolejki:

 

Tabela Fortuna 1 ligi:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij