2022-05-06 12:25:15

Orlen Upstream SRS Przemyśl lepszy od Śląska Wrocław

To z pewnością nie był łatwy pojedynek! Orlen Upstream SRS Przemyśl podszedł do tego meczu z ogromną motywacją i pokonał po raz drugi w tym sezonie Śląsk Wrocław. Decydujący głos w tym starciu mieli przemyscy juniorzy, którzy zasługują na szczególną pochwałę. Debiutujący rozgrywek Oskar Zajdel obronił rzut karny, a Kamil Guzdek wykorzystał decydującą „siódemkę” w serii o zwycięstwo w meczu.

To Orlen SRS Przemyśl od początku naciskał i stawiał trudne warunki dla Śląska Wrocław. W tej fazie wrocławianie jeszcze zdołali się bronić, jednak w pewnym momencie rezultat wynosił juz 3-7. Potem nastąpiło małe przełamanie drużyny ze Śląska, która odbudowała nieco swoją stratę.Na przerwę Gladiatorzy wychodzili na przerwę z dwoma punktami przewagi i apetytem na więcej.

Było jednak pewne, że Śląsk łatwo nie odda zwycięstwa. W samej końcówce gospodarze nabrali wiatru w żagle i doporowadzili do remisowego rezultatu. Taki wynik był równoznaczny z rzutami karnymi, które miały wyłonić wygranego. Popis w bramce Oskara Zajdla, młodego i niedoświadczonego zawodnika pozwolił ekipie z Przemyśla na powrót do domu z punktami. Ostateczny wynik ustalił  inny junior, Kamil Guzdek, który rzucił na 3-5, dając 15. zwycięstwo ORLEN Upstream SRS Przemyśl w tym sezonie i awans na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Śląsk Wrocław – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 34-34 (15-17), karne: 3-5

Śląsk: Młoczyński, Śliwiński, Galle – Okapa 7, Granowski 8, Koprowski 1, Cegłowski 2, Mistak 0, Turkowski 3, Michalak 1, Ł. Palica 0, Kołodziejczyk 0, Ziemiński 2, Salacz 5, Wiwiórski 5, Tórz 0.
ORLEN Upstream SRS: Iwasieczko, Sar, Zajdel – Biernat 1, Walczyk 4, Guzdek 3, K. Kroczek 0, Mochocki4, Stołowski 4, Kipp 0, M. Kroczek 2, Krytski10, Światłowski 2, Kulka 4.