2021-10-24 17:45:00

Wisłok Wiśniowa rozbił MKS Kańczuga! Cztery gole ekipy Andrzeja Szymańskiego

Piłkarze Wisłoka Wiśniowa nie mieli litości dla beniaminka 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego aż 4-0 pokonali MKS Kańczuga.

Wisłok Wiśniowa był zdecydowanym faworytem tego spotkania i od początku starał się to potwierdzać. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego od pierwszych minut byli stroną przeważającą, a w 8. minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, bowiem otrzymali rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Adrian Nowak, a następnie umieścił ją w siatce.

Gospodarze w kolejnych minutach starali się zdobyć kolejne gole, jednak MKS Kańczuga dobrze prezentował się w defensywie. Zespół z Wiśniowej nie miał łatwo, bowiem beniaminek 4 ligi podkarpackiej był podrażniony i za wszelką cenę chciał urwać punkty wyżej notowanemu rywalowi. Do przerwy więcej goli nie padło.

Po zmianie stron, Wisłok nadal miał przewagę, ale chwilę trwało nim zdążył ją udokumentować. Ekipa Andrzeja Szymańskiego w 67. minucie podwyższyła na 2-0 za sprawą Michała Szymańskiego i od tego momentu grało się łatwiej. Zespół z Kańczugi próbował zdobyć kontaktowego gola, ale rozpędzony Wisłok nie dawał mu dojść do głosu.

Podopieczni Marka Rybkiewicza szukali okazji do zmniejszenia strat, ale ostatecznie nie udało im się zdobyć gola. "Biało-niebiescy" natomiast, w końcówce jeszcze dwukrotnie cieszyli się z bramek. Najpierw na 3-0 w 86. minucie podwyższył Krzysztof Kasperkowicz, a w doliczonym czasie gry, wynik spotkania ustalił Maksymilian Maik.

1-0 Adrian Nowak (8-rzut karny)
2-0 Michał Szymański (67)
3-0 Krzysztof Kasperkowicz (86)
4-0 Maksymilian Maik (90)

Wisłok Wiśniowa: Kaszuba – Złamaniec – Zięba, B. Szymański, Orzech (76. Kuta) – Nowak (87. Dutka), Kovtok (86. Boduch), Krok, Sajdak (73. Maik), M. Szymański (87. Zaborowski) – Złotek (63. Kasperkowicz)

MKS Kańczuga: Groch – Kubicki, Borcz, Frankiewicz, Piestrak – Kudła, Barszczak, Struś (65. Cichy), Kielich (75. Uchyra), Bawor – Znamieńczyków (60. Dziedzic)

Żółte kartki: Kovtok - Kubicki, Barszczak, Kielich

Sędziował: Mariusz Kasza (Mielec)