2021-10-24 09:05:00

Rawlplug Sokół Łańcut nadal niepokonany! Wyższość tym razem musiała uznać Weegree AZS Politechnika Opolska

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut idą jak burza w Suzuki 1 lidze mężczyzn. Pododopieczni Dariusza Kaszowskiego w sobotnie popołudnie pokonali u siebie Weegree AZS Politechnikę Opolską.

Początek spotkania jednak nie najlepiej ułożył się dla Rawlplug Sokoła Łańcut, który od początku musiał gonić wynik. Weegree AZS Politechnika Opolska postawiła "żółto-czarnym" trudne warunki, a gospodarze mieli także problemy ze skutecznością. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w końcówce pierwszej kwarty jednak się ogarnęli i najpierw wyrównali, a następnie odskoczyli na trzypunktową przewagę.

W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardzo zacięte starcie, a oba zespoły szły cios za cios. Kibice na nudę z pewnością narzekać nie mogli, choć ich ulubieńcy w końcówce trochę siedli i na przerwę schodzili z dziewięciopunktową stratą. Łańcucianie po zmianie stron ruszyli do ataku, ale goście szybko odpowiadali, wobec czego dystans nie chciał za bardzo maleć.

Sokół jednak nie poddawał się i cały czas robił swoje, co przyniosło oczekiwany efekt. Przewaga Politechniki Opolskiej zaczęła topnieć, a to oznaczało, że gospodarze są coraz bliżej wyrównania. Niestety w końcówce koszykarze Weegree AZS mocniej przycisnęli i przed ostatnią kwartą prowadzili pięcioma punktami.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego nie mieli nic do stracenia i w ostatniej kwarcie postawili wszystko na jedną kartę. Goście postawili na grę w defensywie, jednak do Sokół rozdawał karty i po kilku minutach zdołał wyrównać. Łańcucianie dostali wiatru w żagle i chwilę później wyszli na prowadzenie, które ostatecznie utrzymali, dzięki czemu nadal są niepokonani w Suzuki 1 lidze.

Rawlplug Sokół Łańcut - Weegree AZS Politechnika Opolska 78-73 (16-13, 15-27, 20-16, 27-17)

Rawlplug Sokół Łańcut: Nowakowski 9, Kulikowski 2, Jarecki 11, Pisarczyk 14, Szczypiński 3 oraz Lis 5, Struski 13, Bręk 7, Wrona 8, Czerwonka 6

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wilk 7, Kobel 15, Kiwilsza 11, Kaczmarczyk 16, Rutkowski 15 oraz Piszczatowski 0, Kapuściński 0, Krefft 7, Skiba 0, Jodłowski 2