2021-10-10 12:15:00

Błękitni Ropczyce musieli uznać wyższość Piasta Tuczempy

Piast Tuczempy ograł na wyjeździe Błękitnych Ropczyce 2-0 po bramkach Maksymilana Popka oraz Jacka Brody. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego oraz grali w niedowadze.

Błękitni Ropczyce i Piast Tuczempy walczą o utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej. W sobotę obie ekipy zmierzyły się w bezpośrednim starciu. Już po pięciu minutach goście wyszli na prowadzenie po bramce Maksymiliana Popka, który wykorzystał podanie Mateusza Buczkowskiego. Chwilę później Hubert Siepierski wpadł w pole karne i został sfaulowany. Jednak Błękitni nie doprowadzili do remisu, bo "jedenastki" nie wykorzystał Michał Ogrodnik. Stojący w bramce gości Dominik Jakiel wyczuł zawodnika Błękitnych i obronił jego strzał.

Później w meczu działo się bardzo mało. W 69. minucie gospodarze musieli grać w niedowadze, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Robert Świerad. W końcówce ponownie zaatakowali goście i zdobyli drugą bramkę. Gola w 93. minucie meczu strzelił Jacek Broda, który dobił obroniony przez Dybskiego strzał Patryka Strawy.

0-1 Maksymilian Popek (5)
0-2 Jacek Broda (90+3)