2021-10-09 21:04:00

Stal Rzeszów pokonała Śląsk II Wrocław. W meczu padło siedem bramek

Stal Rzeszów umocniła się na pozycji lidera eWinner 2 ligi. (fot. Stal Rzeszów)
Aż siedem bramek padło w sobotę wieczorem na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Po kapitalnym meczu Stal Rzeszów pokonała Śląsk II Wrocław 4-3! Tym samym "Biało-niebiescy" umocnili się na pozycji lidera eWinner 2 ligi.

Stal Rzeszów już po ośmiu minutach prowadziła ze Śląskiem II Wrocław. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Damian Michalik i pięknym strzałem pokonał Maksymiliana Boruca. W kolejnych minutach piłkarze Daniela Myśliwca dążyli do zdobycia kolejnej bramki i nawet ta sztuka im się udała, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Chwilę później Adrian Łyszczarz zachował zimną krew w starciu sam na sam z Wiktorem Kaczorowskim i doprowadził do wyrównania.

Po tym "zimnym prysznicu" do kolejnych ataków rzucili się "Biało-niebiescy" i ostatecznie udało im się zdobył gola jeszcze przed przerwą. Autorem drugiej bramki dla Stali był Patryk Małecki, którzy wykorzystał podanie z lewej strony boiska Andreja Prokicia.

Po przerwie goście mieli przewagę i dążyli po raz kolejny do zdobycia bramki wyrównującej. Jedenaście minut po zmianie stron piłkarze Śląska II Wrocław trafili w poprzeczkę. Chwilę później wspaniałą interwencją popisał się Boruc po strzale Małeckiego. Kolejne minuty to ataki rezerw Śląska i Stal ratował dobrze dysponowany Kaczorowski.

W 79. minucie piłkarze Stali Rzeszów wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michalik. Prawoskrzydłowy wpadł w pole karne gości i silnym strzałem pokonał Maksa Boruca. Sześć minut później kontaktową bramkę zdobył Bartosz Boruń i w końcówce meczu na Stadionie Miejskim zapowiadały się ogromne emocjie.

Jednak nikt chyba nie wyborażał sobie, że padną jeszcze dwie bramki. Najpierw błąd w defensywie goście wykorzystał Bartosz Snopczyński i zdobył czwartą bramkę dla piłkarzy Myśliwca. Natomiast w pierwszej minucie doliczonego czasu gry goście mieli rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Hubert Konstanty. Na nic więcej gości już nie było stać. Tym samym Stal Rzeszów wygrała 4-3 i umocniła się na pozycji lidera eWinner 2 ligi.

1-0 Damian Michalik (8)
1-1 Adrian Łyszczarz (24)
2-1 Patryk Małecki (45)
3-1 Damian Michalik (79)
3-2 Bartosz Boruń (85)
4-2 Bartosz Snopczyński (87)
4-3 Hubert Konstanty (90+1)