2021-10-03 00:18:12

JKS Jarosław musiał uznać wyższość Stali II Mielec

W meczu drużyn z czołówki tabeli 4 ligi podkarpackiej górą okazali się piłkarze Stali II Mielec. Pokonali oni na wyjeździe JKS Jarosław 2-1 i awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Od początku meczu optyczną przewagę mieli piłkarze Stali II Mielec, ale nie potrafili pokonać Dominika Lisa. Natomiast już w 10. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Sebastian Pawlak. Najpierw na strzał zdecydował się Aleks Kopcio, piłka odbiła się od jednego z obrońców mielczan i spadła wprost pod nogi napastnika JKS-u Jarosław, który nie dał szans Michałowi Gliwie. Pawlak uderzył z linii pola karnego.

W pierwszej połowie sporo się działo na stadionie w Jarosławiu. Chwilę po zdobytej bramce prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć Paweł Hass, ale na posterunku był Michał Gliwa. Natomiast w 16. minucie arbiter podykotwał rzut karny dla gości. Skutecznym egzekutorem okazał się Krystian Kardyś. W kolejnych minutach lepiej prezentowali się podpieczni Arkariusza Barana, ale uderzenia Kopcia, Pawlaka oraz Kamila Bały były albo niecelne albo trafiały wprost w ręce Gliwy.

W 35. minucie na rajd zdecydował się Wiktor Kłos. Były skrzydłowy Stali Rzeszów wbiegł w pole karne, minął obrońców i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył drugą bramkę dla drużyny rezerw Stali Mielec. Do końca pierwszej połowy obie ekipy miały jeszcze po jednej okazji, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części gry emocji było zdecydowanie mniej. Piłkarze JKS-u Jarosław musieli grać atakiem pozycyjnym, a goście czyhali na kontrę. Jednak więcej bramek w tym meczu nie padło. Stal II Mielec wygrała 2-1 i wyprzedziła JKS Jarosław w tabeli 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Sebastian Pawlak (10)
1-1 Krystian Kardyś (16-karny)
1-2 Wiktor Kłos 35