2021-10-02 23:35:00

Szósty mecz bez zwycięstwa WATKEM Korony Rzeszów w 3 lidze! Tym razem ulegli Czarnym Połaniec

Korona Rzeszów od ponad miesiąca nie może wygrać meczu ligowego. (fot. Kuba Noworól)
WATKEM Korona Rzeszów liczyła na przełamanie w meczu z Czarnymi Połaniec czarnej serii bez zwycięstwa w lidze, ale nic z tych rzeczy. Piłkarze Grzegorza Opalińskiego przegrali 1-3.

Już w drugiej minucie meczu Adrian Gębalski wykorzystał błąd defensywy WATKEM Korony Rzeszów i napastnik Czarnych Połaniec strzałem zza pola karnego pokonał Pawła Pawlusa. Po tym golu lepiej prezentowali się goście, którzy mieli jeszcze dwie dogodne okazje do zdobycia bramki.

W 23. minucie dopiero po raz pierwszy "Koroniarze" zaatakowali bramkę Czarnych. Świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Mateusz Kantor i dośrodkował wprost na głowę Pawła Piątka. Jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się Tomasz Siryk. Później strzały na bramkę gości oddali Szymon Kardyś oraz Kantor, ale były albo niecelne albo wprost w golkipera ekipy z Połańca.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy goście zdobyli drugą bramkę. Konrad Misztal przejął piłkę na własnej połowie przebiegł z futbolówką pod pole karne Korony i podał do Kacpra Wątróbskiego. Skrzydłowy Czarnych Połaniec strzałem po ziemi pokonał bramkarza ekipy z Załęża.

W przerwie Opaliński dokonał trzech zmian. Na boisko wszedł między innymi Bartosz Siryk, który zastapił w bramce Pawlusa. Tym samym w obu bramkach mieliśmy na boisku braci Siryk. "Koroniarze" ryszli z impetem. Siedem minut po wznowieniu gry Maciej Maślany mógł zdobyć gola, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrónców gości. W 57. minucie w niegroźnej sytuacji Mateusz Padiasek sfaulował zawodnika Czarnych w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Gębalski.

Osiemnaście minut przed końcem meczu Paweł Piątek zdobył honorową bramkę dla gospodarzy. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego kończyli mecz w dziesiątkę, bo szkoleniowiec Korony dokonał wszystkich zmian, a chwilę później Jaromir Skiba nie był zdolny do gry. W osłabieniu wciąż atakowali "Koroniarze", ale brakowało im szczęścia. Zabrakło go również Filipowi Krępie z Czarnych, bo piłka po jego strzale trafiła w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Grzegorza Wcisło 3-1.

0-1 Adrian Gębalski (2)
0-2 Kacper Wątróbski (40)
0-3 Gębalski (56-karny)
1-3 Paweł Piątek (73)