2021-10-03 07:05:00

Miasto Szkła Krosno tym razem zwycięskie! Pokonali u siebie Znicza Basket Pruszków

Koszykarze Miasta Szkła Krosno po porażce na inauguracje Suzuki 1 ligi, odkupili winy i tym razem odnieśli zwycięstwo. Podopieczni Radosława Soji w sobotę okazali się lepsi od Znicza Basket Pruszków.

Początek sobotniej potyczki był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Podrażnione Miasto Szkła Krosno liczylo tego dnia na wygraną, choć Znicz Basket Pruszków także chciał wygrać na Podkarpaciu. Kibice na Hali Bursaki oglądali zacięte starcie, jednak po pierwszej kwarcie prowadzili goście. Krośnianie nie zamierzali tak tego zostawiać.

Druga kwarta podobnie jak pierwsza była wyrównana i nadal oglądaliśmy mecz cios za cios. Z czasem jednak to podopieczni Radosława Soji doszli do głosu i wypracowali sobie przewagę. Pruszkowianie po chwili złapali kontakt, a następnie objęli prowadzenie. Oba zespoły w tej części meczu dzielnie walczyły i ostatecznie do przerwy był remis po 39.

Po zmanie stron, ton rywalizacji starali się nadawać gospodarze i całkiem nieźle im to wychodziło. Znicz jednak nie dawał za wygraną i cały czas próbował zmniejszyć straty. Miasto Szkła jednak cały czas robiło swoje i przed ostatnią kwartą prowadziło sześcioma punktami. Pruszkowianie próbowali w czwartej kwarcie zaskoczyć ekipę z Krosna, ale ta kontrolowała wydarzenia na parkiecie i wygrała 79-70.

Miasto Szkła Krosno - Znicz Basket Pruszków 79-70 (15-17, 24-22, 19-13, 21-18)