2021-10-03 18:10:00

Sensacja w Sandomierzu! Wisła zatrzymała Siarkę Tarnobrzeg

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w niedzielę doznali pierwszej porażki w sezonie 2021/22 3 ligi gr. IV. Podopieczni Sławomira Majaka musieli uznać wyższość Wisły Sandomierz.

Siarka Tarnobrzeg nie tak sobie wyobrażała niedzielną potyczkę z Wisłą Sandomierz, która potwierdziła, że będzie bardzo niewygodnym rywalem dla każdego. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla podopiecznych Jarosława Pacholarza, którzy prowadzenie objęli w 11. minucie, a piłkę w siatce umieścił Jakub Mażysz.

Podraznieni goście szybko ruszyli do odrabiania strat. Wisła jednak dobrze prezentowała się w defensywie, natomiast w poczynaniach Siarki było sporo nerwowości. Tarnobrzeżanie od 22. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Janeczko. Gospodarze w kolejnych minutach robili po prostu swoje i na przerwę schodzili w lepszych humorach.

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron było już 2-0, a tym razem z gola cieszył się Mateusz Stańczyk. Tarnobrzeżanie nie podłamali się i po chwili stanęli przed szansą złapania kontaktu, bowiem otrzymali rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Stefanik, który pewnym strzałem pokonał golkipera Wisły.

Siarka nie odpuszczała i w kolejnych minutach za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. Sandomierzanie jednak dzielnie się bronili, a i też z przodu mieli coś do zaoferowania. Kibice oglądali bardzo ciekawe widowisko, w którym nie brakowało emocji. Przyjezdni mecz kończyli w dziewiątkę, bowiem w 78. minucie czerwoną kartkę ujrzał Michał Bierzało.

Tarnobrzeżanie nie mieli już nic do stracenia, ale to Wisła była w lepszej sytuacji. Sporo działo się w końcówce, a konkretnie w doliczonym czasie gry. Najpierw na 3-1 trafił Filip Handzlik, dając tym samym sporo radości miejsowym kibicom. Siarka jednak nie zamierzała być dłużna i po chwili złapała kontakt po bramce Ivana Agudo Martinez. Wynik już nie uległ zmianie i lepsze humory po końcowym gwizdku miał zespół z Sandomierza.

1-0 Jakub Mażysz (11)
2-0 Mateusz Stańczyk (54)
2-1 Marcin Stefanik (60-rzut karny)
3-1 Filip Handzlik (90)
3-2 Ivan Agudo Martinez (90)