2021-10-02 17:29:00

Udana inauguracja Plus Ligi! Asseco Resovia Rzeszów wygrywa 3-0 z Indykpol AZS Olsztyn

Asseco Resovia Rzeszów melduje się i pokazuje, że zamierza walczyć o wysokie cele. W inauguracyjnym spotkaniu Plus Ligi rzeszowianie nie dali żadnych szans akademikom z Olsztyna i pewnie zwyciężyli bez straty seta.

Do Rzeszowa przed startem sezonu przyszło kilku zawodników z mocnym nazwiskiem, a wśród nich m.in. Maciej Muzaj, Sam Deroo czy Paweł Zatorski. Pierwsze spotkanie miało dać odpowiedź na pytanie w jakiej formie jest drużyna i o jakie cele będzie walczyć w tym sezonie.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany jeśli chodzi o przebieg gry. Olsztynianie wyszli na prowadzenie 6-4, po dobrych, nieprzyjemnych zagrywkach. Później gra się wyrównała i siatkarze grali punkt za punkt. Podopieczni Alberto Giulianiego przyjmowali nerwowo co doprowadziło do tego, iż w pewnym momencie przegrywali już 17-14.

Jednak po słabszym okresie gry Asseco Resovia Rzeszów się obudziła. Odrobiła straty i wyszła na trzypunktowe prowadzenie 20-17. Dobrze zaczęła funkcjonować zagrywka i blok siatkarzy z Rzeszowa i zdobytej przewagi nie pozwolili sobie odebrać, wygrywając seta 25-22.

Początek drugiego seta to już pokaz dominacji rzeszowian i prowadzenie 12-4. Mimo wysokiego prowadzenia Resoviacy męczyli się z kończeniem akcji, zawodziła skuteczność. W efekcie wysoka przewaga stopniała tylko do czterech punktów.

Wypracowana na początku seta przewaga pozwoliła jednak na margines błędu i mimo przestoju w środku seta, końcówka należała już do Asseco Resovii. Drugi set zakończył się wynikiem 25-18 i wyraźnym zwycięstwem zespołu ze stolicy Podkarpacia.

Trzeci, jak się później okazało, ostatni set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 3-1. Jednak rzeszowianie nie dali odskoczyć przeciwnikom i doprowadzili do wyrównania. Po dobrym okresie gry i dwóch asach serwisowych z rzędu Macieja Muzaja, zawodnicy z Rzeszowa wyszli na prowadzenie, którego już do końca nie oddali. Ostatni set dla rzeszowian, 25-20.

Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała Indykpol AZS Olsztyn 3-0 i pokazuje reszcie stawki, że chce się liczyć w walce o podium. Mimo nerwowej momentami gry i braku zgrania, na wyróżnienie w drużynie z Rzeszowa zasłużyli Maciej Muzaj oraz Sam Deroo. W następnej serii gier, siatkarze prowadzeni przez Alberto Giulianiego zagrają na wyjeździe z GKS Katowice.

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 0-3 (22-25, 18-25, 20-25)