2021-09-12 18:20:26

Pogrom w Ustrzykach Dolnych. MKS Arłamów rozbił Czarnych Trześń

Na zdjęciu z piłką Kamil Walaszczyk, doświadczony kapitan MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne (fot. facebook.com/mksarlamow)
Piłkarze MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne rozgromili Czarnych Trześń w starciu dwóch beniaminków 4 ligi podkarpackiej.

Gospodarze nie mieli dziś litości dla rywali i strzelili im aż siedem bramek. Festiwal goli już w 13. minucie spotkania rozpoczął Mikołaj Szczurek, choć ostatecznie piłka odbiła się od jednego z zawodników Czarnych Trześń i to na jego konto został zapisany ten gol.

W ciągu kilku następnych minut dwukrotnie do siatki trafił Radosław Macnar i MKS Arłamów Ustrzyki Dolne prowadził już 3-0. Goście zdołali odpowiedzieć wprawdzie trafieniem Wojciecha Sobonia, ale jeszcze przed przerwą na 4-1 podwyższył Filip Fundanicz.

Po zmianie stron trafiali już tylko miejscowi. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Winnicki, a niespełna kwadrans później na 6-1 podwyższył sprowadzony niedawno do drużyny Bośniak Mirza Basić.

Zwieńczeniem efektownej wygranej MKS-u Ustrzyki Dolne było trafienie Radosława Macnara z 90. minuty. Gracz gospodarzy przejął piłkę po niepewnej interwencji bramkarza i praktycznie wszedł do pustej bramki, wcześniej obracając się i trącając futbolówkę piętą. Skompletował tym samym hat-tricka.

Piłkarze z Ustrzyk Dolnych przerwali tym samym serię czterech kolejnych spotkań bez porażki i zbliżyli się do środka ligowej tabeli. W zdecydowanie gorszej sytuacji są zawodnicy Czarnych Trześń, którzy jako jedyny czwartoligowiec w stawce nie zdobyli jeszcze punktu.

1-0 ? (13-samobój)
2-0 Radosław Macnar (16)
3-0 Radosław Macnar (19-karny)
3-1 Wojciech Soboń (23)
4-1 Filip Fundanicz (33)
5-1 Fabian Winnicki (58)
6-1 Mirza Basić (72)
7-1 Radosław Macnar (90)