2021-09-12 21:00:00

Bezbramkowy remis Ekoball Stali Sanok z Orłem Przeworsk! Niewykorzystany rzut karny Jakuba Ząbkiewicza

Piłkarze Ekoball Stali Sanok mogą mówić o sportym niedosycie. Podopieczni Piotra Kota zremisowali z Orłem Przeworsk, choć mogli wygrać, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

Samo spotkanie stało na całkiem niezłym poziomie, a oba zespoły stworzyły sobie kilka ciekawych okazji. Pierwszą groźną miał Orzeł Przework, a jeden z jego graczy znalazł się w sytuacji sam na sam, ale trafił w słupek. Podopieczni Pawła Załogi nie zatrzymywali się, ale dobrze w bramce spisywał się Piotr Krzanowski, który często ratował swój zespół od utraty gola.

Ekoball Stal Sanok także miała swoje okazje, a najlepszą w końcówce pierwszej połowy. Wówczas jeden z graczy gospodarzy oddał strzał, jednak tą w ostatniej chwili wybił obrońca Orła. Po zmianie stron, lepiej zaczęła wyglądac ekipa Piotra Kota, która w 53. minucie mogła objąć prowadzenie. Uderzał Filip Pielach, ale to uderzenie wybronił bramkarz ekipy z Przeworska. To jednak nie był koniec, bowiem w tej sytuacji dobijać próbował jeszcze Krystian Kalemba, lecz ten strzał został zablokowany.

Miejscowi nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach stworzyli sobie kolejne okazje. Sanoczanie w 84. minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, bowiem otrzymali rzut karny za faul na Szymonie Słyszu. Do piłki ustawionej na jedenstym metrze podszedł Jakub Ząbkiewicz, ale jego intencje wyczuł bramkarz Orła. W końcówce meczu oba zespoły miały swoje okazje, jednak żadna z drużyn nie dała rady przechylić szali na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem.