https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2021-09-12 18:12:00

Wólczanka Wólka Pełkińska pokazała charakter i wyrwała punkt w starciu z Tomasovią Tomaszów Lubelskim

fot. Radek Kuśmierz
fot. Radek Kuśmierz
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska pokazali charakter w starciu z benianiminkiem. Podopieczni Marcina Wołowca mimo że przegrywali już 2-0 z Tomasovią Tomaszów Lubelski, zdołali doprowadzić do wyrównania.
 
Wólczanka Wólka Pełkinska do meczu przystępowała w fatalnych nastrojach, bowiem w środę wysoko przegrała z TEXOM Sokołem Sieniawa. Podopieczni Marcina Wołowca za wszelką cenę chcieli wygrać i wrócić na zwycięski szlak. Lepiej jednak prezentowała się Tomasovia Tomaszów Lubelski, która prowadzenie objęła w 19. minucie, a bramkę zdobył Damian Szuta.
 
Zespół dowodzony przez Pawła Babiarza ani myślała się zatrzymywać i szybko rozpoczął poszukiwania gola numer dwa. Ekipa z Wólki Pełkińskiej także miała swoje okazje, ale brakowało jej skuteczności. Konkretniejsza była natomiast Tomasovia, która w 25. minucie podwyższyła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Patryk Słotwiński.
 
"Czarno-czerwoni" nie mając nic do stracenia, w drugiej odsłonie postawili wszystko na jedną kartę. To się opłaciło, a Wólczanka w 60. minucie stanęła przed szansą zdobycia kontaktowej bramki, bowiem arbiter podyktował "jedenastkę". Tą bez większych problemów wykorzystał Mateusz Podstolak i ekipa z Wólki Pełkińskiej przegrywała już tylko 2-1.
 
Drużyna z Podkarpacia dostała wiatru w żagle i w kolejnych minutach stworzyła sobie kilka ciekawych okazji. Jedną udało się wykorzystać, a do wyrównania doprowadził w 72. minucie Jakub Lorek. Tomasovia w kolejnych minutach mocniej przycisnęła, jednak przyjezdni dobrze grali w obronie i otstaecznie wywieźli z Tomaszowa Lubelskiego cenny punkt.
 
 
1-0 Damian Szuta (19)
2-0 Patryk Słotwiński (25)
2-1 Mateusz Podstolak (60-rzut karny)
2-2 Jakub Lorek (72)
 

Wyniki meczów 8. kolejki:

 

Tabela 3 ligi gr. IV:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij