2021-09-06 09:24:00

Klasa O Rzeszów: TG Sokół Sokołów Małopolski nowym liderem! [Podsumowanie 5. kolejki]

Włókniarz Rakszawa niespodziewanie przegrał i stracił fotel lidera Klasy O Rzeszów! (fot. Paweł Kubicz / Podkarpacka Piłka Nożna)
TG Sokół Sokołów Małopolski został nowym liderem Klasy O Rzeszów. Wyprzedzili w tabeli Włókniarza Rakszawa, który niespodziewanie przegrał z Grunwaldem Budziwój.

TG Sokół Sokołów Małopolski pokonał na wyjeździe Sawę Sonina 4-1. Gola dla nowego lidera Klasy O Rzeszow strzelali Hubert Serwatka, Kamil Wilk, Patryk Sobuś i Konrad Panek. Niespodziewanie Włókniarz Rakszawa uległ Gruwaldowi Budziwój 1-2, choć długo prowadził po bramce z 7. minuty Bohdana Kunynetsa, który umieścił piłkę w bramce głową. Jednak ekipa gospodarzy nie poddała się. Najpierw do wyrównania doprowadził Mateusz Członka. Natomiast rozstrzygające gol padł w 94. minucie autorstwa Jakuba Borowca.

W "małych derbach Rzeszowa" rezerwy Resovii pokonały na wyjeździe drugi garnitur Stali Rzeszów 2-1, choć to Stal Rzeszów prowadziła po bramce Dariusza Jareckiego. Później gole dla "Pasiaków" zdobyli Kyrylo Tolmachov oraz Karol Chuchro. W innym meczu KS Zaczernie przegrało 1-2 ze Strugiem SZiK Tyczyn. Dla ekipy z Tyczyna gole zdobyli Konrad Zabawa oraz Krzysztof Domino, a bramkę dla KS-u strzelił Łukasz Chruściel z rzutu karnego.