2021-09-05 19:57:00

Przełamanie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski! Pokonali Texom Sokół Sieniawa

Zadziałał "efekt nowej miotły" w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczni Rafała Wójcika pokonali na wyjeździe 3-0 Texom Sokół Sieniawa. Po tej porażce dojdzie do zmiany szkoleniowca w ekipie z Sieniawy, pracę straci Łukasz Chmura.

Mecz pomiędzy Texom Sokołem Sieniawa a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski od początku nie był wielkim widowiskiem. W 8. minucie gospodarze zagrozili po raz pierwszy w tym meczu po wrzutce z rzutu wolnego autorstwa Jakuba Więcka. Do piłki wpolu karnym dopadł Kacper Drelich, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później Damian Skała mógł uderzyć z głowy po rzucie rożnym, ale minimalnie minął się z piłką.

Przed kolejne minuty wiało nudą ze stadionu w Sieniawie. Dopiero po dwudziestu trzech minutach ponownie zagrozili gospodarze. Więcek tym razem wrzucił piłkę w pole karne. Był to ni to strzał, ni to dośrodkowanie. Paweł Lipiec, stojący w bramce gości nie dał się zaskoczyć. W 29. minucie golkiper gości zauważył lukę na lewej obronie Sokoła i zagrał długą piłkę do Dariusza Brągla. Pomocnik KSZO zagrał do Dawida Gruchały-Węsierskiego. Jednak strzał napastnika KSZO minął prawy słupek bramki Korziewicza.

W 39. minucie Brągiel otrzymał podanie na lewym skrzydle. 27-latek dobiegł do lini końcowej i tak zwanym centrostrzałem przelobował Matthew Korziewicza. Tym samym na przerwę piłkarze Rafała Wójcika schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

Trzy minuty po zmianie stron kolejną okazję mieli przyjezdni. Piłkę w polu bramkowym otrzymał Gruchała-Węsierski. Jednak jego uderzenie zablokował Mateusz Gdowik. W 52. minucie Sebastian Kaczyński otrzymał piłkę z prawej strony boiska i niepilnowany uderzył futoblówkę głową, ale piłka minęła nieznacznie lewy słupek bramki Lipca.

W myśl zasady "niewykorzystane sytuacje się mszczą" zaledwie trzy minuty później Michał Nawrot z lewej strony boiska podał po ziemi do Gruchały-Węsierskiego. Napastnik KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przyjął piłkę, obrócił się i strzałem po ziemi pokonał Korziewicza.

W kolejnych minutach znów nic się nie działo. Najaktywniejści w ekipie Sokoła byli Kaczyński oraz Wiącek. Jednak nic z tego nie wynikało. Ten pierwszy w 63. minucie uderzył z rzutu wolnego, ale wprost w Pawła Lipca. Dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze mieli najlepszą okazję do zdobycia bramki. Dominik Pikiel wrzucił w pole karne do Adriana Wójcika. Jednak strzał napastnika ekipy z Sieniawy zablokował obrońca KSZO.

W 87. goście wyszli trzech na jednego. Ostatecznie futbolówkę przejął Dominik Smykowski i lobem pokonał Korziewicza ustalając wynik meczu na 3-0 dla ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tym samym KSZO wygrało po raz pierwszy w sezonie 2021/22. Był to debiut na Rafała Wójcika, która w tygodniu poprzedzającym meczu zastąpił Przemysława Cecherza. Natomiast Texom Sokół Sieniawa ma po siedmiu kolejkach zaledwie 1 punkt i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli 3 ligi gr. IV. Po tej porażce z posadą szkoleniowca pożegna się Łukasz Chmura (więcej tutaj: Łukasz Chmura może zostać zwolniony TEXOM Sokoła Sieniawa).

0-1 Dariusz Brągiel (39)
0-2 Dawid Gruchała-Węsierski (55)
0-3 Dominik Smykowski (87)