2021-08-14 21:28:00

Wymarzona inauguracja MKS-u Kańczuga! Pokonali na wyjeździe Legion Pilzno

Za beniaminkiem wymarzona inauguracja 4 ligi podkarpackiej. MKS Kańczuga sezon 2021/22 rozpoczął od zwycięstwa nad solidnym Legionem Pilzno.

Mecz wybornie rozpoczął się dla MKS-u Kańczuga, który już w 8. minucie objął prowadzenie, a bramkarza Legionu Pilzno pokonał Waldemar Znamieńczyków. Podopieczni Arkadiusza Kiszki dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. Tego udało znaleźć chwilę później, a na listę strzelców wpisał się Robert Cieleń

Ekipa dowodzona przez Romana Gruszeckiego nie tak sobie wyobrażała początek sobotniej potyczki. Legion szybko ruszył do odrabiania strat, jednak zadowolony beniaminek mądze grał w obronie i skutecznie odpierał jego ataki. Pilznianie dopięli swego w 34. minucie. Wtedy to złapali kontakt, a z bamki cieszył się Tomasz Barycza.

Miejscowi podbudowani bramką na 2-1, szybko przejęli inicjatywę i rozpoczęli poszukiwania wyrównującego trafienia. Zespół z Kańczugi mądze jednak grał w obronie i cały czas prowadził. Ekipa dowodzona przez Arkadiusza Kiszkę mecz kończyła w "dziesiątkę", bowiem czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie ujrzał Sylwester Kielich.

To jednak nie przeszkodziło gościom w zdobyciu trzeciego gola, który konkretnie padł w 80. minucie, a jego autorem był Dawid Dziedzic, który okazał się lepszy w pojedynku z bramkarzem Legionu. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do drużyny z Pilzna, która w doliczonym czasie zdobyła bramkę na 3-2, a jej autorem był Tomasz Barycza.

0-1 Waldemar Znamieńczyków (8)
0-2 Robert Cieleń (14)
1-2 Tomasz Barycza (36)
1-3 Dawid Dziedzic (80)
2-3 Tomasz Barycza (90)