2021-08-14 20:07:27

Siarka Tarnobrzeg rozbiła Sokoła Sieniawa i jest nowym liderem 3 ligi gr. IV

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Sokołem Sieniawa 5-1 (fot. facebook.com/SiarkaTarnobrzeg1957)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg rozgromili Sokoła Sieniawę 5-1 i awansowali na pozycję lidera rozgrywek 3 ligi grupy IV.

Miejscowi wyszli na prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Z rzutu wolnego uderzał Bartosz Sulkowski, a jeden z obrońców gości interweniował na tyle niefortunie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Kilkanaście minut później było już 2-0 dla Siarki Tarnobrzeg. Kolejny raz wrzucał Bartosz Sulkowski (tym razem z rzutu rożnego), a akcję z bliskiej odległości wykończył Kacper Józefiak.
Mimo pewnego prowadzenia "Siarkowcy" wcale nie zamierzali spuszczać z tonu. W 33. mimnucie kolejny raz świetnie rzut rożny wykonał Bartosz Sulkowski, a gola na 3-0 zdobył Marcin Stefanik.

Ale to wcale nie był jeszcze koniec. Chwilę przed przerwą czwartą bramkę dla tarnobrzeżan strzelił Michał Bierzało, a czwartą w tym spotkaniu asystą popisał się Sulkowski.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy gracze Sokoła Sieniawa zdołali odrobić jednego gola po trafieniu Wiktora Rękasa, ale na więcej tego dnia nie było ich stać.

Efektowne zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg przypieczętował na kwadrans przed końcem Oleksandr Yatsenko ustalając wynik spotkania na 5-1. Bohaterem tego spotkania z pewnością był jednak Bartosz Sulkowski, który zaliczył cztery asysty (wliczając w to dogranie w polane karne z rzutu wolnego po którym padła bramka samobójcza).

Po tej wygranej "Siarkowcy" zostali nowym liderem rozgrywek. Już w najbliższą środę o kolejne ligowe zwycięstwo przyjdzie im walczyć w Tomaszowie Lubelskim.

1-0 gol samobójczy (8)
2-0 Kacper Józefiak (20)
3-0 Marcin Stefanik (33)
4-0 Michał Bierzało (45+1)
4-1 Wiktor Rękas (47)
5-1 Oleskandr Yatsenkko (75)