2021-08-15 09:03:00

Polonia Przemyśl wykorzystała przewagę i ograła Orła Przeworsk

Piłkarze Polonii Przemyśl po inaguracji w 4 lidze mają bardzo dobre humory. Podopieczni Piotra Ciska pokonali u siebie Orła Przeworsk, który jednak postawił bardzo trudne warunki.

Mecz doskonale rozpocżął się dla Polonii Przemyśl, która już w 2. minucie objęła prowadzenie. W polu karnym świetnie odnalazł się Piotr Kuźniar, który głową pokonał Roberta Kurosza. To widocznie podrażniło Orła Przeworsk, który odpowiedział najlepiej jak mógł i szybko odwrócił losy sobotniej potyczki.

Skutecznością błysnął Marcin Dec, który najpierw w 4. minucie strzelił gola na 1-1 po dograniu Dawida Obłozy, a po chwili miał na swoim koncie dublet. Podrażniona "Przemyska Barcelonka" szybko ruszyła do odrabiania strat, jednak zespół Pawła Załogi dobrze prezentował się w obronie i skutecznie odpierał ataki miejscowych.

Orzeł także miał swoje okazje, jednak był nieskuteczny, co się na nim zemściło. Polonia natomiast spokojnie szukała swoich szans i w 75. minucie doprowadziła do wyrównania, a Kurosza pokonał Hubert Błahuciak. Bramka ta rozpoczęła świetny okres ekipy z Przemyśla, która po chwili grała też z przewagą jednego gracza, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Damian Barszczak.

Gospodarze mieli więc wszystko w swoich rękach, by zapewnić sobie dobre humory na inaugurację. Na gola z ich strony nie trzeba było długo czekać. Tego Polonia zdobyła w 84. minucie, a prowadzenie jej dał Hryhoriy Zanko. Przemyślanie postanowili pójść za ciosem, choć Orzeł nie składał broni. Konkretniejsi byli jednak podopieczni Piotra Ciska, a w doliczonym czasie gry podwyższył Zanko.

1-0 Piotr Kuźniar (2)
1-1 Marcin Dec (4)
1-2 Marcin Dec (7)
2-2 Hubert Błahuciak (75)
3-2 Hryhoriy Zanko (84)
4-2 Hryhoriy Zanko (90)

Polonia Przemyśl: Kuźma – H. Błahuciak, Kuźniar, Leal Perez (46. Głuszko), Kowalski (60. Sedlaczek), Kazek (90. Dzidek), R. Błahuciak, Wanat (82. Walczyszewski), Szpilka (60. Czuryk), Andreasik (65. Janas), Zanko

Orzeł Przeworsk: Kurosz – Najsarek, Salwach, Barszczak, Broda – Bednarz (70. Fluda), Stypa, Obłoza, Dec (80. Mirek) – Boratyn (78. Bogacz), Czyrny