2021-08-15 17:59:00

Cóż za comeback Piasta Tuczempy! Odwrócili losy meczu z Arłamowem Ustrzyki Dolne i wygrali 4-2

Piast Tuczempy lepiej nie mógł sobie wymarzyć inauguracji sezonu 2021/22 w 4 lidze podkarpackiej. Podopieczni Marka Strawy ograli na wyjeździe Arłamów Ustrzyki Dolne, choć już przegrywali 2-0.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, a oba zespoły miały swoje okazje. Arłamów Ustrzyki Dolne chciał w dobrym stylu przywitać się z 4 ligą podkarpacką, choć czekała go niełatwa przeprawa. Piast Tuczempy bowiem to uznana marka. Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem i do przerwy był bezbramkowy remis.

Ożywiło się tuż po zmianie stron i wtedy też przyszły bramki. Lepiej w drugą odsłonę wszedł Arłamów, który w 50. minucie objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Radosław Macnar. Beniaminek z Ustrzyk Dolnych dostał wiatru w żagle i niespełna dziesięć minu później było już 2-0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Macnar.

To widocznie podrazniło popularne "Piastunki", które szybko ruszyły do odrabiania strat. Podopieczni Marka Strawy kontakt złapali w 61. minucie, a na listę strzelców wpisał się Rafał Noga. Ekpa z Tuczemp poszła za ciosem niespełnia sześćdziesiąt sekund później wyrównała, a tym rezem z bramki cieszył się Mateusz Buczkowski.

Podbudowany Piast nie zamierzał się zatrzymywać i szybko rozpoczął poszukiwania gola numer trzy. Beniaminek zaś próbował odzyskać prowadzenie, ale nie mógł znaleźć sposoby na przyjezdnych. "Pomarańczowo-czarni" zaś konsekwentnie robili swoje i dopięli swego w 74. minucie, a tym razem do siatki trafił Marcin Sobol.

Drużynie z Tuczemp cały czas było mało, a to zwiastowało niemałe emocje w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu gry. Arłamów próbował się przeciwstawić Piastowi, a i też znaleźć na niego sposób. Konkretniejsze tego dnia były jednak "Piastunki", które w 89. minucie zdobyły gola numer cztery, a jego autorem był Hubert Wiącek.

1-0 Radosław Macnar (50)
2-0 Radosław Macnar (58)
2-1 Rafał Noga (61)
2-2 Mateusz Buczkowski (62)
2-3 Marcin Sobol (74)
2-4 Hubert Wiącek (89)