2021-08-14 18:56:32

Wisłoka Dębica lepsza od Stali Stalowa Wola. Padło aż siedem bramek!

Wisłoka Dębica wygrała ze Stalą Stalowa Wola 3-1 (fot. Robert Skalski)
Piłkarze Wisłoki Dębica wygrali ze Stalą Stalowa Wola 5-2 w podkarpackich starciu 3 ligi grupy IV. Dwa gole dla dębiczan zdobył Błażej Radwanek.

W jednym z hitów tej kolejki rozgrywek 3 ligi gr. IV Wisłoka Dębica mierzyła się ze "Stalówką". Obydwie drużyny były w zgoła innych nastrojach po ostatnich meczach, bo dębiczanie przegrali z Siarką Tarnobrzeg, a goście ze Stalowej Woli zdobyli cenne trzy punkty w Świdniku. Gospodarze jednak się nie przestaszyli.

Odbierz zakład bez ryzyka do 600 zł i obstawiaj III ligę!

Podopieczni wprawdzie Dariusza Kantora nie zaczęli tego pojedynku zbyt dobrze, bo już w 3. minucie stracili gola. Autorem bramki dla Stali Stalowa Wola był Aleksader Drobot, który pewnie pokonał Bartosza Matogę.

Gospodarze wyrównali kilka minut przed przerwą, a autorem bramki na 1-1 był sprowadzony z Garbarni Kraków Błażej Radwanek, jeden z późniejszych bohaterów biało-zielonych.

To właśnie te zawodnik, kwadrans po zmianie stron, wpisał się na listę strzelców po raz drugi dając Wisłoce Dębica prowadzenie. Przy obydwu golach asystował Kamil Rębisz.

Chwilę wcześniej drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Krystian Żelisko i gracze Stali Stalowa Wola musieli radzić sobie w dziesiątkę. W 72. minucie prowadzenie Wisłoki Dębica podwyższył Patryk Zygmunt wykorzystując dogranie Damiana Łanuchy.

Gospodarze także kończyli ten pojedynek w dziesięciu - czerwony kartonik w 83. minucie zobaczył Dominik Cabała.

Na pięć minut spotkania goście zdołali odrobić jeszcze jedną bramkę po trafieniu Szymona Jopka z rzutu karnego i nadzieje fanów "Stalówki" odżyły. Odpowiedź gospodarzy była jednak bardzo szybka i podwójna - najpierwa na listę strzelców wpisał się Damian Łanucha, a już w doliczonym czasie gry wynik meczu na 5-2 ustalił Kamil Słoma.

0-1 Aleksander Drobot (3)
1-1 Błażej Radwanek (40)
2-1 Błażej Radwanek (60)
3-1 Patryk Zygmunt (72)
3-2 Szymon Jopek (85-karny)
4-2 Damian Łanucha (90)
5-2 Kamil Słoma (90+3)

Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków)