2021-06-20 20:44:00

Ogromne emocje w Nowym Targu! Stal Stalowa Wola na remis z Podhalem

Emocji w Nowym Targu nie brakowało. Podhale postawiło trudne warunki Stali Stalowa Wola, która ostatecznie zremisowała z ekipą "Szarotek".

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Piłkarze Stali Stalowa Wola chcieli wygraną zakończyć trudny sezon 2020/21 w 3 lidze gr. IV i ostatecznie uplasować na drugim miejscu w tabeli. Podhale Nowy Targ także liczyło na zwycięstwo, co zwiastowało bardzo ciekawą potyczkę. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły popularne "Szarotki", a gola w 22. minucie zdobył Patryk Serafin.

"Stalówka" nie zamierzała tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Brakowało jednak konkretów z jej strony. Podhale także nie miało jakichś ciekawych okazji, co nie oznaczało braku emocji. W 40. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Bartosz Wiktoruk, ale czujny w bramce był Bartosz Matoga, który wybronił jego uderzenie.

Podhale po zmianie stron mądrze się broniło i skutecznie odpierało ataki Stali. "Zielono-czarni" jednak nie zatrzymywali się i wciąż wierzyli w korzystny rezultat. Przyjezdni dopięli swego i w 79. minucie na 1-1 trafił David Hascak. Radość ekipy dowodzonej przez Damiana Skakuja długo jednak nie trwała, bowiem "Szarotki" po chwili wyrównały za sprawą Dawida Dynarka.

To widocznie podrażniło zespół ze Stalowej Woli, który nie zamierzał wracać do domu z pustymi rękami. "Stalówka" napierała i w końcówce mogła doprowadzić do wyrównania, bowiem otrzymała rzut karny. Tego na gola zamienił Michał Mistrzyk i ponownie był remis. W ostatnich minutach oba zespoły próbowały jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale wynik nie uległ już zmianie.

1-0 Patryk Serafin (22)
1-1 David Hascak (79)
2-1 Dawid Dynarek (82)
2-2 Michał Mistrzyk (89-rzut karny)