2021-06-20 21:13:00

Wisłoka Dębica udany sezon w 3 lidze gr. IV zakończyła wygraną z Lewartem Lubartów

Wisłoka Dębica zakończyła bardzo udany sezon w 3 lidze gr. IV. Podopieczni Dariusza Kantora pokonali na wyjeździe Lewart Lubartów, który ostatecznie spadł do 4 ligi lubelskiej.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Wisłoka Dębica na mecz z Lewartem Lubartów jechała udanie zakończyć sezon i wygrać. Od początku przeważali "biało-zieloni", którzy chceli pomóc też KS-owi Wiązownica, bowiem ten potrzebował prócz własnego zwycięstwa, korzystnych wyników na innych stadionach. Podopieczni Dariusza Kantora na prowadzenie wyszli w 27. minucie, a gola zdobył Łukasz Siedlik.

Gospodarze nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Brakowało jednak konkretów, a i też Wisłoka miała swoje szanse do podwyższenia wyniku. Lewart próbował zaskoczyć ekipę z Dębicy, ale ta nie dała wbić sobie gola. Na przerwę w lepszych humorach schodził zespół z Podkarpacia.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie i nadal zespół z Lubartowa starał się zaskoczyć Wisłokę. Ta jednak nie przestraszyła się i spokojnie czekała na swoje szanse. Dębiczanie w 83. minucie prowadzili już 2-0, a tym razem na listę strzelców wpisał się młodziutki Krzysztof Żmuda, dla którego było to debiutanckie trafienie w 3 lidze gr. IV.

Lewart był załamany, bowiem dzieki temu wynikowi, był już niemal pewny spadku do 4 ligi lubelskiej. Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć o jakąkolwiek zdobycz punktową, ale brakowało już czasu i po ostatnim gwizdku, to Wisłoka cieszyła się ze zwycięstwa, a przede wszystkim zakończenia sezonu na wysokim szóstym miejscu w tabeli.

0-1 Łukasz Siedlik (27)
0-2 Krzysztof Żmuda (83)