2021-06-20 23:03:00

Sensacja w Łodzi! Górnik Łęczna pokonał ŁKS i awansował do PKO Ekstraklasy

Piłkarze Górnika Łęczna sprawili kolejną niespodziankę i awansowali do PKO Ekstraklasy! Podopieczni Kamila Kieresia skromnie pokonali ŁKS Łódź i po czterech latach wracają w szeregi najlepszych.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Mecz od pierwszych minut był wyrównany, a oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia gola. Kibice na nudę nie mogli narzekać, ale konkretniejszy był Górnik Łęczna. Podopieczni Kamila Kieresia w 12. minucie objęli prowadzenie, po tym jak Serhij Krykun ograł obrońców ŁKS-u Łódź, a następnie wpakował piłkę do siatki.

To widoczne podrażniło ekipę miejscowych, która czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Górnik jednak dobrze prezentował się w defensywie i skutecznie odpierał ataki ŁKS-u. Łodzianie nie zatrzymywali się i nadal próbowali znaleźć sposób na beniaminka z Łęcznej, który był bardzo wymagającym rywalem. Groźnie było w 30. minucie, a okazję miał Maciej Wolski, jednak nie udało mu sie pokonać Macieja Gostomskiego.

ŁKS dwoił się i troił w starciu z Górnikiem. Końcówka pierwszej połowy była bardzo emocjonująca, a w niej oba zespoły mogły zdobyć gola. Najpierw do siatki mogli trafić miejscowi, a konkretnie Pirulo, jednak futbolówka przeleciała obok słupka. Po chwili odpowiedział zaś Paweł Baranowski, lecz trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron, doskonałą szansę miał Ricardinho, który otrzymał dogranie od Michała Trąbki. Napastnik łódzkiej drużyny próbowął oddać strzał, ale w obronie świetnie zachował się Tomasz Midzierski. ŁKS próbował, ale z czasem do głosu doszedł Górnik. Ten w 63. minucie mógł zamknąć mecz, ale Przemysław Baszak trafił w Dawida Arndta.

Podopieczni Kamila Kieresia coraz śmielej sobie poczynali na murawie, ale brakowało konkretów. Emocje były niemal do samego końća, bowiem jeden błąd mógł sprawić, że mecz będzie trwal dłużej. Górnik jednak wytrzymał ciśnienie i ostatecznie wygrał 1-0, po czym mógł cieszyć się z awansu do PKO Ekstraklasy.

ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 0-1 (0-1)

0-1 Serhij Krykun (12)

ŁKS Łódź: Arndt – Wolski, Moros, Marciniak, Klimczak – Rozwandowicz (77. Tosik) – Pirulo, Dominguez (77. Sekulski), Trąbka, Gryszkiewicz (58. Janczukowicz) – Ricardinho (82. Rygaard)

Górnik Łęczna: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski (70. Pajnowski), Kukułowicz (74. Goliński) – Tymosiak, Cierpka (59. Kalinkowski) – Krykun, Banaszak, Mak (74. Matei) – Śpiączka (74. Wojciechowski)

Żółte kartki: Pirulo - Cierpka, Banaszak, Tymosiak

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)