2021-06-20 22:52:00

Texom Sokół Sieniawa przegrał z Podlasiem Biała Podlaska i zakończył sezon na trzecim miejscu. Goście utrzymali się w lidze

Podlasie Biała Podlaska wygrało z Texom Sokołem Sieniawa i utrzymało się w 3 lidze! (fot. Magdalena Piela)
Szalony mecz pomiędzy Texom Sokołem Sieniawa a Podlasiem Biała Podlaska! Ostatecznie goście wygrali 4-3 i utrzymali się w 3 lidze! Podopieczni Ryszarda Kuźmy w ostatniej kolejce stracili drugie miejsce i zakończyli rozgrywki na ostatnim stopniu podium.

Stawka meczu pomiędzy Texom Sokołem Sieniawa a Podlasiem Biała Podlaska była ogromna! Gospodarze walczyli o drugie miejsce na koniec sezonu, natomiast goście potrzebowali zwycięstwa, aby zachować trzecioligowy byt!

Strzelanie rozpoczęli podopieczni Rafała Borysiuka. Premierową bramkę w tym meczu zdobył Maciej Wojczuk, który uderzeniem zza pola karnego pokonał Mateusza Zająca. W kolejnych minutach lepiej grali gospodarze i w 20. minucie Bartłomiej Purcha został sfaulowany w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki i doprowadził do remisu.

Zaledwie minutę później gospodarze już byli na prowadzeniu. Tym razem po kontrze piłkę otrzymał Łukasz Mazurek i strzałem lobem pokonał bramkarza gości. Cztery minuy przed zmianą stron Podlasie mogło doprowadzić do wyrównania, ale rzut karnego nie wykorzystał Kamil Kocoł. W odpowiedzi Patryk Kapuściński z rzutu wolnego trafił w słupek.

W drugą połowę lepiej weszli goście i w 59. minucie Krzysztof Salak doprowadził do wyrównania. Po tym trafieniu znów inicjatywę przejęli gospodarze. Dziewięć minut później w zamieszaniu na polu karnym Podlasia najprzytomniej zachował się Paweł Hass, który przejął piłkę i dośrodkował do Oskara Majdy. Ten drugi z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Jedenaście minut przed końcem meczu ponownie na stadionie w Sieniawie był remis. Tym razem gola dla ekipy Borsiuka zdobył Paweł Zabielski. Od tej pory mecz był toczony od pola karnego do pola karnego. Nikogo nie zadawalał remis. Najpierw Purcha wykorzystał błąd w obronie gości, ale w sytuacji sam na sam próbował lobować golkipera Podlasia.

W myśl zasady "niewykorzystane sytuację lubią się mścić" w 89. minucie Kacper Drelich przegrał walkę o pozycję z jednym z zawodników Podlasia, który później wyłożył piłkę Maciejowi Wojczukowi. Napastnik Podlasia strzelił do pustej bramki. Później wszyscy piłkarze gości utonęli w objęciach kibiców.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. Podlasie Biała Podlaska w końcu utrzymało się w 3 lidze w sportowej rywalizacji. Natomiast Sokół przez niemal cały sezon był wiceliderem, ale ostatecznie zakończył rozgrywki na trzeciej pozycji.

0-1 Maciej Wojczuk (8)
1-1 Bartłomiej Purcha (20-rzut karny)
2-1 Łukasz Mazurek (21)
2-2 Krzysztof Salak (59)
3-2 Oskar Majda (68)
3-3 Paweł Zabielski (79)
3-4 Maciej Wojczuk (89)