2021-05-30 15:13:00

TEXOM Sokół Sieniawa musiał uznać wyższość rezerw Cracovii

Walczący o utrzymanie drugi zespół Cracovii, pokonał na wyjeździe TEXOM Sokoła Sieniawa. Beniaminek 3 ligi gr. IV lepiej się prezentował na murawie i zasłużenie wygrał.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Oba zespoły przed pierwszym gwizdkiem miały bardzo dobre humory, bowiem w minionej serii gier pokonały swoich rywali. Walczące o utrzymanie rezerwy Cracovii od początku ruszyły do ataku i szybko wypracowały sobie przewagę. TEXOM Sokół Sieniawa nie zamierzał jednak tanio skóry sprzedawać i wmeczu 38. kolejki chciał ugrać jakieś punkty.

Konkretniejsze były jednak "Pasy", które w 16. minucie stanęły przed szansą objęcia prowadzenia, po tym jak arbiter podyktował "jedenastkę" za faul Jarosława Lisa. Rzut karny na gola pewnym strzałem zamienił Patryk Zucha. Beniaminek 3 ligi gr. IV nie zatrzymywał się i nadal napierał, a z przodu aktywny był Vinícius Ferreira, który po chwili podwyższył na 2-0.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Sokół próbował tworzyć sobie okazje bramkowe, ale brakowało szczęścia. Po zmianie stron, ekipa z Sieniawy nadal atakowała, lecz brakowało konkretów. Przyjezdni w 67. minucie mogli dobić wicelidera, a bramkę mógł zdobyć Vinicius, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Bartosz Grasza.

Zarówno jedni jak i drudzy chcieli zdobyć jeszcze jakieś bramki w tym meczu, lecz brakowało skuteczności. Cracovia z czasem zaczęła coraz bardziej szanować prowadzenie, ale Sokół nie dał rady jej zagrozić. Mimo naporów miejscowych, ostatecznie nie udało im się zdobyć nawet gola i to ekipa "Pasów" po końcowym gwizdku cieszyła się z wygranej.

0-1 Patryk Zaucha (16-rzut karny)
0-2 Vinicius Ferreira (22)