https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-30 12:33:00

Maciej Szcześniewski ocenia Daniela Myśliwca i jego Stal Rzeszów. "Liczy się wynik"

Daniel Myśliwiec ma problem z komunikacją na konferencjach prasowych według Macieja Szcześniewskiego. (fot. Stal Rzeszów)
Daniel Myśliwiec ma problem z komunikacją na konferencjach prasowych według Macieja Szcześniewskiego. (fot. Stal Rzeszów)
W piątek Stal Rzeszów po raz kolejny przegrała mecz. Tym razem "Biało-niebiescy" ulegli Hutnikowi Kraków 2-3. Po spotkaniu Daniel Myśliwiec utrzymywał, że jego zespół zagrał wspaniałe spotkanie. O ocenę tego sezonu w wykonaniu Stali i Myśliwca pokusił się Maciej Szcześniewski, który komentował piątkowy mecz.
 
Trener Daniel Myśliwiec niestety zupełnie nie potrafi dostosować komunikacji jaką prowadzi do czasu, miejsca i grupy odbiorców. "Ciężko powiedzieć że popełnialiśmy błędy", " wyglądaliśmy bardzo dobrze", "fazy przejściowe", "strategia ... ", "jesteśmy wierni filozofii", "przeciwnik nie mógł sobie poradzić..."  itd. To wszystko jest weryfikowane przez wynik i niestety jest oderwane od rzeczywistości. Stal znowu miała 70 procent posiadania piłki. Widać, że trener jest dobrze przygotowany i wykonuje pracę z zespołem, ale LICZY SIĘ WYNIK, a nie filozofia gry i to co się mówi.

Wielkie możliwości, ale słaby wynik sportowy

Stal grała niezły mecz, tak samo jak piętnaście innych dobrych, w których straciła punkty. Prawda jest taka, że z taką kadrą, możliwościami i kwotami to brak wejścia do baraży byłby po prostu wynikiem fatalnym, słabym i kompromitującym. Tymczasem trener od jakiegoś czasu kierując słowa do złych, rozgoryczonych kibiców (na konferencji) mówi w sposób filozoficzny, nadwyraz spokojny i chłodny co wydaje się po prostu sztuczne i na siłę. To tylko podkręca atmosferę i powoduje frustrację. Na koniec nie interesuje nikogo, że grali dobrze w obronie skoro Radosław Sylwestrzak "kopie się w czoło" i podaje do Mateusza Ozimka, a pierwsza bramka pada po wrzucie z autu w pole karne, gdzie Piotr Stawarczyk ma 3 metry wolnego miejsca (gość kilkaset meczów w Ekstraklasie). To jest zakłamywanie rzeczywistości.
 
W piłce liczy się skuteczność i pragmatyzm. To widać w Hutniku gdzie trener Szymon Szydełko ze słabszą personalnie kadrą robi wynik grubo ponad stan. Dlaczego? Bo szatnia za nim poszła, bo trafił do piłkarzy, którzy tworzą grupę skonsolidowanych "zakapiorów", gdzie nikt się nie obraża na swoją rolę w zespole. Być może Stal awanasuje do baraży. To będzie bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Na ten moment jednak zawodzą. 

Dlaczego Stal Rzeszów zawodzi?

- PRZEKOMBINOWANIE -
Stal ma grupę piłkarzy o bardzo dużych możliwościach indywidualnych, widać, że trener Myśliwiec to dobry analityk i wykonuje sporą pracę na treningach. Wariantów rozegrania i opcji jest tak dużo, że mam wrażenie że zawodnicy zaczynają na boisku za dużo myśleć co kończy się po prostu banalnymi błędami i dekoncentracją. Kombinacje i schematy są przekombinowane. Olejarka biegający na 40 metr od bramki przeciwnika, schodzący nisko. Kostkowski biegający na ataku przy stanie 2-2. Elastyczność i tak dalej. Pytanie PO CO? To nie zdaje egzaminu na dłuższą metę i powoduje zakłopotanie w zespole. 
 
- BRAK SILNEGO i SKUTECZNEGO NAPASTNIKA -
Dawid Olejarka to mega talent, ale lepiej wygląda grając jako "frywolny zawodnik" podwieszony lub wchodzący do kombinacji ze skrzydła. Jego gra na "9" nie zdaje egzaminu, bo gra słabiej tyłem do bramki. Brakuje mu jeszcze fizyczności, a cofanie się na 40 metr po piłkę powoduje, że nie ma go z przodu - Stal na tym traci, a nie zyskuje. Grzegorz Goncerz i Krystian Pieczara dobrze się prezentują,  ale w mediach społecznościowych i na filmikach. Na boisku niestety nic nie grają. 
 
- DZIWNE ROTACJE I DUŻA ILOŚĆ BŁĘDÓW INDYWIDUALNYCH -
- Raz broni Wiktor Kaczorowski, raz Gerard Bieszczad. Moim zdaniem to nie działa na korzyść. Kaczorowski był spóźniony przy trzecim golu. Ciężko spodziewać się jakiejkolwiek stabilizacji formy poszczególnych ogniw skoro co chwile zmienia się skład personalny. Szerokość składu - ok. Jednak ciągłe mieszanie nie wpływa dobrze. Z tego też mogą wynikać błędy poszczególnych zawodników w kluczowych momentach, które zdarzają sie praktycznie wszystkim zawodnikom strefy obronnej i nie tylko (Sylwestrzak, Kostkowski, Szeliga, Pieczara itd.). Mam wrażenie, że atmosfera w zespole przez te ciągłe rotacje też jest napięta (tak wygląda to z boku). 

- IMPULS -
W meczu z Hutnikiem jak na dłoni było widać, że zmiany w ekipie z Nowej Huty dobrze wpływały na wydarzenia na boisku, a trener Stali wciąż czekał. Podwójną zmianę (po uprzedniej jednej) zrobił dopiero przy wyniku 2-3. Przecież widać było już wcześniej, że Wiktor Kłos "jest przeczytany" oraz, że potrzeba napastnika na "turów" w obronie Hutnika. To jak wygrywa się mecze ławką pokazuje Szydełko (Handzlik w Suwałkach, Ozimek ze Stalą, Sobala w wielu wcześniejszych meczach). 

Skoro wszystko jest super, to dlaczego jest tak źle?

To tak "na gorąco". Żeby było jasne - nic nie mam do trenera Myśliwca, życzę mu jak najlepiej i uważam za obiecującego szkoleniowca (mówiłem to też w trakcie meczu). Natomiast nie da się przejść obojętnie wobec tego co napisałem powyżej, a w profesjonalnym futbolu trzeba brać pewne "rzeczy na klatę". Inną sprawą jest to, że budowanie kadry, atmosfera, kwestia dobrania zawodników pod filozofię, odświeżanie kadry i szereg innych spraw to praca dyrektora sportowego i włodarzy, na których również spadają gromy od kibiców i trudno się temu dziwić.
 
Stal przecież nie ocknęła się w 2 lidze przedwczoraj. Już nie wspomnę, że bezsensownie zwolniono Janusza Niedźwiedza, a gdzie jest ten trener teraz wszyscy wiedzą doskonale. Na ten moment Stal Rzeszów jest poza strefą barażową, przegrywa kolejny ważny mecz. Natomiast co kilka dni wychodzi na konferencję prasową trener Myśliwiec i mówi, że wszystko było super, ale jednak coś "nie pykło". Chyba nie tędy droga. 
 
Maciej Szcześniewski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 49

Rozwiąż działanie =

~anonim 2021-05-30 12:55:53 31 1

Co tam wynik bylilimy lepsze !
Paradoksalnie możemy przegrać te dwa ostatnie meczy ale bedziemy lepsze :)
Znajdziemy korytarz na wyższe premie bo paradoksalnie na się należą

~anonim 2021-05-30 12:55:53 31 1

Co tam wynik bylilimy lepsze !
Paradoksalnie możemy przegrać te dwa ostatnie meczy ale bedziemy lepsze :)
Znajdziemy korytarz na wyższe premie bo paradoksalnie na się należą

~anonim 2021-05-30 12:55:53 15 1

Co tam wynik bylilimy lepsze !
Paradoksalnie możemy przegrać te dwa ostatnie meczy ale bedziemy lepsze :)
Znajdziemy korytarz na wyższe premie bo paradoksalnie na się należą

Ferdek Kiepski 2021-05-30 12:57:42 20 3

No bo gdyby grał Fojut to by była wygrana

~anonim 2021-05-30 13:42:56 13 1

Szwagier ma takie samo zdanie na temat Daniela, ale był po spożyciu

Nino Manfredi 2021-05-30 14:03:17 13 2

Choroszcza ,Tworki,Jarosław chętnie przyjmą Pana trenera są wolne pokoje bez klamek

pytacz 2021-05-30 14:06:46 16 1

Czy wiemy ile per miesiąc Stal płaci Dyrektorowi M. Wlaźlikowi ?

Rzeszowianin 2021-05-30 14:12:44 21 5

Rozwiązać to dziadostwo wzajemnej adoracji przynoszące tylko wstyd dla miasta Rzeszowa a marnowane przez nich pieniądze przeznaczyć na jakiś szczytny cel .

zka 2021-05-30 14:35:34 14 3

100% racja . Myśliwcze idz w H,... i nie wracaj . tego ci zyczymy

abraxas 2021-05-30 14:52:10 11 2

Szkoda tych analiz, grunt ze kasa się zgadza.

mw 2021-05-30 15:52:01 3 7

tak dziamiecie tylko na Trenera czyli on popełnił te dwa katastrofalne błedy podał do zawodnika z hutnika umiecie tylko pier;;;;;;;

1944 2021-05-30 16:03:20 15 2

W Stali wszyscy mają problem z rzetelną oceną realizacji założonych celów. Michał Stanisław mówi że każdy musi akceptować i realizować wizję klubu. Przeliczcie ile transferów faktycznie miał udanych a ile nie. Zapytajcie o efekty działania Akademii, ilu chłopaków jest tam faktycznie z Rzeszowa, a jaki jest procent spoza regionu. Boisko weryfikuje Stal bardzo boleśnie, a co gorsze z całą tą polityką przestają zgadzać się kibice.

~anonim 2021-05-30 16:27:27 8 8

1944 bzdury pleciesz Akademia nie może sie opierac na samych chłopakach z Rzeszowa bo tu nie ma az tylu utalentowanych chłopców Akademia piłkarska to nie jest szkolny SKS. Podobnie jest w innych topowych Akademiach Taka Legia sciaga chłopców z całej Polski Ponadto pokaz mi gdzie sa nasi wychowankowie Dwóch gra w ekstraklasie ale dlatego ze jest wymóg młodziezowca . Inni tułaja się co najwyzej po 3 ligowych boiskach . Niestet Stal nie ma wychowanków na odpowiednim poziomie a Akademia trwa zbyt krótko zeby juz były efekty.

Merytoryczny kibic. 2021-05-30 16:31:04 4 21

Drogi Redaktorze,
Swoim felietonem (choć nie wiem czy to można tak nazwać) pokazał Pan poziom merytorycznego dziennikarstwa w Polsce. Niestety pisze Pan to, co chcę przeczytać kibic, a nie dokonuje Pan rzetelnej oceny. Przez takich dziennikarzy jak Pan - piłka nożna jest sprowadzona do: walki, zaangażowania itd. Dobry dziennikarz wszedłby bardziej w szczegóły, dokonałby MERYTORYCZNEJ OCENY, napisałby o sposobie budowania ataku pozycyjnego, o sposobie bronienia Stali, sposobie zabezpieczenia się przed kontratakami - bo to są rzeczywiste problemy. Jednocześnie atakując młodzieżowców Stali - chciałbym, żeby Pan zauważył, iż są oni przymierzani do ekstraklasy. Niech Pan pisze o graniu piłkę nożną, a nie o walczeniu z zakapiorami w piłce nożnej. W piłkę się gra, a nie walczy. Przez Pana wrzucę chyba wszystkich dziennikarzy sportowych do jednego wora.

iks 2021-05-30 16:34:03 8 2

Właśnie to rzuciło mi się ostatnio w oczy- przekombinowanie. Utrzymują się przy piłce , Hutnik się broni całym zespołem i gdy już zbliżą się do pola karnego to zamiast spróbować uderzyć z 16 metra to podają wszerz kombinują i tracą piłkę albo kończy się to rozpaczliwym strzałem z dużo gorszej pozycji niż mieli chwilę wcześniej.

Le cabaret 2021-05-30 16:34:09 6 14

Grabowski do Stali lub Szydelko

DoMerytoryczny kibic. 2021-05-30 16:42:56 12 1

Właśnie powiedziałbym że wręcz przeciwnie. Hutnik właśnie walczył, pozwalał Stali grać i jak już odzyskiwali piłkę to wiedzieli co zrobić żeby skutecznie kontratakować. Przykład Resovii z tamtego czy z tego sezonu też to pokazuje. Grali np. mecz z liderem z Niecieczą i mimo tego że nie mają dużych nazwisk w drużynie mecz wygrali zaangażowaniem i walką której zabrakło Niecieczy. Gdy piłkarze wyjeżdają grać za granicę np. do Premier League to mówią o tym jak tam gra się siłowo i jakim trzeba być mocnym atletą żeby biegać 90 minut i gryźć murawę i ciągle wywierać pressing na przeciwniku.

DoLe cabaret 2021-05-30 16:44:56 21 3

Grabowski powiedział że jedynym zespołem jakiego nie będzie nigdy trenował jest Stal. To Resoviak z krwi i kości całe życie związany tylko z Resovią także Stali nie pomoże ale gdyby miał taki skład jak ma Stal to spokojnie by awansował.

Le cabaret 2021-05-30 16:59:44 5 11

Jakby zrobił awans i w rok zarobił z premiami 250 koła to szybko by wiarę zmienil

Zawodowiec 2021-05-30 16:59:59 14 1

Zero samokrytki ze strony tego pseudotrenerka.
Nie sztuka jest miec zespol na miare awansu sztuka jest go poukladac. Ale ten pan ewidentnie na chwile obecna nie ma druzyny ktora by za nim poszla w ogien
Pieniadze to nie wszystko

Jaś 2021-05-30 17:01:26 2 16

Oj biedny redaktorze, napisałeś to co pseudo kibice piszą na fajsie,a na mecze nie chodzą. Jak taka z*********a kadra to dlaczego Wołowiec (uwielbiany przez kibiców Stali) zdobył mniej punktów jak Myśliwiec, a o stylu gry za Wołka z serii "kopiemy się w czoło" też warto wspomnieć. Porównanie jest dobre, bo kadra Stali na jesień i wiosnę jest taka sama z wyjatkiem Szczypka, którego Myśliwiec wziął z Wólki z 3 ligi . Nie widziałem takiego podsumowania na jesień.

Gruby juz w Poznaniu? 2021-05-30 17:19:40 11 2

Ryba psuje sie od glowy - i tyle w temacie. Najlepiej zaorac. Postawic aquapark i zjezdzalnie. Będa wieksze atrakcje dla rzeszowian ;)

Gość 2021-05-30 18:00:17 13 1

Tego pajaca nie można nazwać trenerem

do redaktora 2021-05-30 18:06:49 1 14

Czyżby to kryptoreklama trenera Szydełki ? To może przypomni pan warsztat trenera Szydełki w Stalowej Woli i skuteczność. A co do Hutnika grają brzydko i im wiecej tak grających drużyn tym mniej kibiców na stadionach. Zapomniał pan dodać, że Szydełko sciągnął do Hutnika 10 nowych piłkarzy czyli ma inny zespół jak w jesieni i nie ma co piać z zachwytu,gdyby osiągnął taki wynik starą ekipą z jesieni to wtedy byłby szacun.

Flisinhio 2021-05-30 18:55:50 1 22

Jakim prawem redaktor może oceniać trenera Stali.Porażki są wpisane w zawód trenera.Co do jakości zawodników?,wcale nie są jakoś lepsze od zawodników z innych drużyn.Co do oceny trenerów Szydełki i Grabowskiego. Taktyka d****a z tyłu i szybki kontratak to sprawdzi się raz na jakiś czas.Żadna drużyna która trenowali nie potrafi grać ataku pozycyjnego.Jak taki Szydełko spec od piłki to poczekajmy czy za rok będzie jeszcze pracował w Krakowie.Łato jest trenować zawodników w klubie gdzie nie ma presji awansu.Jak redaktor twierdzi że taki git trener to zobaczymy czy wprowadzi Hutnika do 1 ligi.Mam nadzieję że Myśliwiec zostanie w klubie.Jedna z rad dla tego trenera , przewietrzyć szatnię z zawodników którzy mają kontakt z kibolami.Za dużo ludzi nie przychylnych temu trenerowi pracuje w Stali.To jest problem Stali a nie trener.Piłka w Polsce nigdy nie była normalna tym bardzie w obecnym czasie.Jak ktoś jest obcy i nie kracze tak jak reszta to zawsze znajdą się powody aby go zwolnić.

Kamil M 2021-05-30 19:40:07 12 1

Stal gra bez trenera dlatego przegrywa !
Ten wuefista niech sp...ada !

Kamil M 2021-05-30 19:40:07 13 1

Stal gra bez trenera dlatego przegrywa !
Ten wuefista niech sp...ada !

DoFlisinhio 2021-05-30 19:45:27 8 2

No ale liczą się wyniki a nie styl i to czy grali defensywnie. Widocznie taka taktyka w Polskiej piłce się sprawdza.

~anonim 2021-05-30 20:19:10 1 6

Piłkarze dają ciała i jest cichutko, a trener rozbija układy w klubie i dlatego ten zorganizowany hejt tych co kręcą lody

Sama prawda 2021-05-30 21:08:44 8 2

Ilu obrońców tego nieudacznika Myśliwca się oburza po artykułem jak że trafionym w punkt . Pewno sam to pisze + wlażlik tekst podpowiada błazny

Flisinhio 2021-05-30 21:59:51 1 3

W Polsce to jest tylko jedna taktyka.Taką stosują trenerzy o których pisałem.Ta taktyka sprawdza się tylko w naszym kraju .Wszyscy lepiej operują piłką co za tym idzie grają ładniej .Wyniki też mają lepsze od wyników naszych drużyn.Kiedyś przyjdą wyniki drużyn prowadzonych przez Myśliwca.Niw bronią tego trenera wyniki to fakt,ale gra jest całkiem poprawna.Dajmy gościowi czas.Co bedzie jak następny trener będzie miał jeszcze gorsze wyniki.Trzeba być bardzie cierpliwym.

Hutnik 2021-05-30 22:07:41 12 1

Skończ człowieku wypisywać te farmazony że do Hutnika przyszło 10 zawodników. Doszło 6 z tego 1 junior. Z tych nowych 3 gra w podstawowej jedenastce. To ja się kur...a pytam jaka to jest inna drużyna? Propaganda rodem z wyborczej i tvn.

Hutnik 2021-05-30 22:10:22 9 1

4 transfery z 3 ligi, junior z 4 ligi i hiszpan z 4 ligi.
Faktycznie inna drużyna.....szkoda słów.

Do Jasia i Flisinhio 2021-05-30 22:22:03 5 3

oraz innych obrońców talentu Myśliwca.Każdy ma prawo do krytyki trenera jeśli są do tego podstawy. Zatem przyjrzymy się faktom. Według Jasia Myśliwiec jest lepszy od Wołowca gdyż rzekomo zdobył od niego więcej punków. Niestety prawda jest taka że średnia PNM Wołowca to 1,5 a Myśliwca 1,44 tak więc argument nie trafiony. Co do kopania się w czoło to Wołowiec zaliczył jedną wpadkę gdzie jego drużyna zagrała naprawdę słaby mecz ( 0:3 ze Śląskiem) podczas gdy wybitny taktyk i analityk przegrał w bardzo kiepskim stylu dwukrotnie 1:5 (Lech i Pogoń). Wołowca może też usprawiedliwić brak okresu przygotowawczego po ciężkim sezonie w końcówce którego Stal imponowała formą grając efektownie i efektywnie - seria 6 zwycięstw i remis z Łęczną to coś o czym Myśliwiec może tylko pomarzyć. A co do presji awansu to chyba trener był świadomy oczekiwań. Mówiło się przecież o bezpośrednim awansie co potem w miarę jak geniusz trenera dawał o sobie znać zmieniono na awans do baraży który teraz jest mocno nieoczywisty cytując klasyka konferencji prasowych. To nie bycie obcym i brak przychylności dla trenera będzie powodem jego zwolnienia tylko obiektywne fakty których Myśliwiec zdaje się nie dostrzegać. Jak mawiał Górski - "Dobry trener tylko wyników nie ma".

Hutnik 2021-05-30 22:37:59 10 1

Co jeden to lepszy. Drugi pisze , że w Hutniku nie było presji. Człowieku przychodzi Szydełko do drużyny która jest na ostatnim miejscu i z góry jest skazana przez wszystkich na spadek. Zdaje sobie doskonale sprawę, że gdy spuści Hutnika ( sezon po sezonie że Stalówką)to praktycznie będzie skończony w zawodzie i nikt poważny nie da mu już szansy. Faktycznie bez presji....
Zresztą zobaczmy. W przyszłym sezonie mocno podbudowany finansowo Hutnik ma walczyć o 1 ligę. To będzie drugi sprawdzian Szydełki.

1944 2021-05-30 22:56:13 6 3

Nie plujcie w komentarzach na kibiców, bo tak jak już pisałem. Innych Kibiców nie będzie. W Stali przestali kupować marketing, filmiki, podcasty i zechcieli prawdziwej męskiej rozmowy. Takie rozliczanie w którym ktoś chce konkretów nie podoba się ludziom którzy w klubie mają ciepłe posadki. Hutnik ich wyjaśnił.

Do "do Jasia i Flisinhio" 2021-05-31 05:33:23 1 11

Pisiorska narracja albo wróć się do szkoły, obaj po 17 meczów Wołowiec 24 pkt to jest 1,41 ,Myśliwiec 26 pkt to jest 1,52 to w Stali. Teraz Wólczanka :Wołowiec 16 meczów 16 pkt to jest 1,00 ,Myśliwiec 20 meczów 36 pkt to jest 1,80 punktu zdobytego na 1 mecz. Tak wygląda matematyczne porównanie obu trenerów.

1944 2021-05-31 08:56:20 7 0

Do Anonim: Piszesz tak, jakby szkolenie piłkarskie w Stali rozpoczęło się wraz z przyjściem sponsora czy założeniem szkoły, a to nieprawda. Stal ma być sformatowana pod szkołę, napisz tak to będzie w tym sporo racji. Nasi wychowankowie grają w mniejszych klubach, bo nie zmieścili się w cudownym planie. I tak dla twojej wiadomości nie ma szans na dobrą szkołę bez bazy treningowej.

Wszyscy widza jak jest. 2021-05-31 10:22:57 12 1

Hahahaa... Widzę, że prawda w oczy zakuła. Śmieszy mnie ten wysyp fajkowych komentarzy od niby "kibiców". Widzę, że mobilizacja w sztabie kolegów Danielka działa i staje w obronie. Michał W. wam pisze te posty? Czas spojrzeć prawdzie w oczy. Nie sprawdziliście się!, Nie wywiązaliście się z powierzonego zadania! Nie nadajecie się! Czas ponieść konsekwencje swoich błędnych decyzji i posunięć! My Rzeszów, My Kibice oczekujemy tego od was natychmiast!! WON!

Udawańcy 2021-05-31 10:58:16 9 1

Żona, mama, ciocia i jeden kolega m.w. (bo wiecej ich nie ma) pisza w jego obronie. Ale żenada staszna. Cala polska sie z nas smieje pr,ez twoje opowiastki. Bierz F*iuta, Wlazłego w D. i sio precz od naszj Stali!

kibic 2021-05-31 14:29:22 9 1

Analiza red. Szcześniewskiego bardzo dobra, trafna i to są fakty. Co do wypowiedzi trenera Szydełki odnośnie Stali Rzeszów, że z takim potencjałem to powinni mieć zagwarantowane baraże o I ligę też się zgadzam. A to są fakty: w kadrze Stali Rz. jest 8 zawodników którzy zaliczyli już występy w Extraklasie i I lidze oraz 5 zawodników, którzy występowali w I lidze kilku jest też ogranych w II lidze. W Hutniku na poziomie Ekstraklasy 1 zawodnik Stawarczyk a na poziomie I ligi też 1 zawodnik Tetych. A więc nie ma porównania. Jednak mając zawodników reprezentujących wyższe umiejętności piłkarskie trzeba umieć stworzyć zespół, a to już należy do trenera. A to że zespół Hutnika bardziej postawił na defensywę to już należy do obranej taktyki, która się sprawdziła, bo lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać.

Domikresko 2021-05-31 15:26:10 2 4

Panowie zostawcie sobie trochę jadu następny sezon żeby go wam nie zabrakło bo trener Myśliwiec zostanie a wy nie macie nic gadania więc szczekanie tu nic nie da.

~anonim 2021-05-31 16:47:59 5 1

Mysliwiev zosyaje a stal leci z hukiem do. 3 ligi :))))
Myśliwiec wyp....ad !

Do Domikresko 2021-05-31 20:13:55 2 1

Hej Danielku przynajmniej się podpisz pod tym jak masz jaja. fejkowe Niki to żenada. Pamiętaj że nie tacy pewni siebie lecieli na pysk w oset i krzaki. Ani Wuefista, Ani dyrektor ParaSportowy ani Nieudolny obrońca udający felietonistę. Nie ma mocnych tylko na Stal. Przybłędów nam tu nie trzeba.

~anonim 2021-05-31 20:19:23 1 1

To ty nie masz jaj bo się nie podpisałeś

Domikresko 2021-05-31 21:21:13 0 0

Ale wpadłem nic się przed Toba nie ukryje jednym słowem Agent 007

Do Jasia i Flisinhio 2021-06-01 01:02:40 2 0

Problem z wyznawcami Myśliwca jest taki że jeśli fakty nie pasują do ich tezy to tym gorzej dla faktów. Bez sprawdzenia informacji będą odsyłać innych do szkoły, podobnie jak obiekt ich kultu tkwią w przekonaniu o własnej nieomylności gdy wszyscy dookoła widzą jak bardzo się mylą. Więc teraz liczby i fakty raz jeszcze. W rundzie jesiennej Wołowiec prowadził Stal w 16 meczach zdobywając 24 punkty co daję średnią 1,5 PNM. Myśliwiec natomiast w 18 meczach zdobył 26 punktów czyli 1,44 PNM. Domyślam się że poplecznicy analityka nie interesują się wynikami Stali ale da się łatwo znaleźć te informacje na ogólnie dostępnych portalach, a zatem jeśli ktoś w obronie Myśliwca używa argumentu że wyniki Wołowca były gorsze to albo łże jak pies albo ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Z rzeczy mniej wymiernych, dających się jednak obiektywnie stwierdzić jest przytoczona przeze mnie liczba bardzo słabych spotkań obu trenerów - znów na niekorzyść Myśliwca zarówno co do ich ilości jak i rozmiarów porażek. Faktem bezspornym pozostaje również gra z marszu drużyny Wołowca przy pełnym okresie przygotowawczym jego następcy, jak i to że sezon wcześniej przejmując zespół w trudnym momencie zrealizował on postawiony mu cel. Jeśli chodzi o subiektywne odczucia to nie tylko fani Stali ale także postronni obserwatorzy lub wręcz nieprzychylni Stali dostrzegają różnicę w wypowiedziach podczas konferencji prasowych obu szkoleniowców. Owszem, Wołowcowi jak chyba każdemu trenerowi zdarzało się tłumaczyć niepowodzenia brakiem szczęścia, tym że mecz się nie ułożył, itp. ale to co opowiada Wielki Taktyk, jego zarozumiały ton, te jego ucieczki w branżowy żargon tak by mówić dużo a jednocześnie nic nie powiedzieć lub też próby wmawiania wszystkim po przegranych meczach że wszystko było dobrze to coś co wprawia w zażenowanie każdego kto kibicuje Stali. Ktoś tam wspominał o jadzie i o tym że Myśliwiec zostaje tak czy tak. To nie o to chodzi. Mimo że po zwolnieniu Wołowca (co notabene uważałem wówczas za słuszną decyzję) miałem obiekcje co do osoby jego następcy oczekując kogoś z większym doświadczeniem to jednak z całego serca życzyłem mu wszystkiego co najlepsze gdyż jego sukces to również sukces mojego klubu. Niestety muszę przyznać że chociaż jestem niepoprawnym optymistą jeśli chodzi o Stal to podczas całej rundy nie przypominam sobie momentu w którym z przekonaniem mógłbym powiedzieć że jest dobrze i że zmierzamy w dobrym kierunku.Chciałbym bardzo się mylić i chętnie odszczekałbym każde słowo ale nie mam złudzeń. Z tym trenerem ten projekt nie wypali ani w tym sezonie ani w kolejnym. Nie z trenerem który w drużynie aspirującej do awansu nie potrafi wygrać trzech meczów z rzędu.

Flisinhio 2021-06-01 10:41:45 0 1

Do tych którzy wysyłają moją osobę do szkoły. Po pierwsze, nie pisałem nic o trenerze Wołowcu. Po drugie , gra w rundzie jesiennej a wiosennej to dwie różne rundy.Trzeba zagrać jako piłkarz kilka pełnych sezonów i wtedy oceniać trudność meczów i klasę przeciwników.Zobacz które miejsce miała przykładowo Bytovia w rundzie jesiennej a gdzie jest dzisiaj.O tak zwanym Pisowskim myśleniu zostaw sobie te komentarze dla siebie.Ja wiem że Myśliwiec nie jest waszym człowiekiem to wam nie pasuje.Ale na pewno więcej osiągnie jako trener w przyszłości(mam nadzieję że ze Stalą)niż cała reszta która go krytykuje.Co do szkoły,myślę że jak się jest inteligentną osobę nie wysyła się ludzi do szkoły jak się nie wie z kim ma do czynienia.Ale, widocznie w Rzeszowie wszyscy są geniusze matematyki.Brak pozytywnego myślenia o ludziach którzy chcą ulepszyć grę Stali utwierdza mnie w przekonaniu że wam zależy tylko na zmianie trenera.Byle był inny.I tak od kilku ładnych lat.

Hcyz 2021-06-01 19:52:26 4 0

Sytuacja z analitykiem wygląda tak że przyszedł tu tylko dzięki wlazlikowi godząc się że Michałek będzie mu rotował w składzie. Analityk bez jakiego kolejek doświadczenia z wizją gry która na tym poziomie nie ma szans dlatego tak przegrywa z drużynami które grają prosta piłkę a skuteczna. Kolejna sprawa to ciągle konflikty które są skrywane- zmiana kierownika który miał swoje zdanie a to się nie podobało już przyd****asą i dyrektorowi. Kolejna sprawa to zawodnicy którzy męczą się przy myśliwcu starając się realizować jego durna filozofie- dla nich to męka słuchając szczyla który nawet nie kopał w piłkę. Zawodnicy są wkurzeni ciągłą rotacja. Obecnie wszystko postawione na pro junior który ma wypromować młodych i sprzedać. Parówa znów będzie miał okazję zarobić. Krótko mówiąc żeby się w Stali poprawiło musi odejść wlazlik i przyjść trener z swoim zapleczem, mieć swobodę w podejmowaniu decyzji a nie że w piątek trener ma już skład ustalony przychodzi parówa i mówi że ten i ten ma zagrać. Jednym słowem cyrk. W takiej formie jak obecnie nie mamy przyszłości.

Do Flisinhio 2021-06-02 00:09:22 2 0

Tym razem odpowiem tylko tobie. Masz rację - nie pisałeś nic o Wołowcu ale pisali inni, w tym niejaki Jaś i do niego skierowana była pierwsza część mojej wypowiedzi prostująca ewidentne bzdury. Nie masz natomiast racji zarzucając mi wysyłanie kogokolwiek do szkoły lub też bezsensowne komentarze dotyczące PiSu na forum piłkarskim. Tak się bowiem składa że zrobił to twój współwyznawca kultu Myśliwca który w nieudolny sposób próbował naginać fakty i to mnie wysyłał do szkoły. Tobie natomiast odpowiedziałem na stwierdzenie dotyczące presji wyniku i powtórzę to raz jeszcze - cele i założenia były znane zanim Myśliwiec podpisał kontrakt i jeśli nie jest w stanie tej presji udźwignąć to może zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci będą dla niego lepszą alternatywą. Co do operowania piłką i ładnej gry. To nie łyżwiarstwo figurowe - tu jedyne co się liczy w każdym meczu to różnica między bramkami strzelonymi i straconymi. A na koniec sparafrazuję twoją wypowiedź - "Brak kontaktu z rzeczywistością i krytycznego myślenia o człowieku którzy miał ulepszyć grę Stali utwierdza mnie w przekonaniu że wam zależy tylko na dobrym samopoczuciu trenera."

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij