fot. własne/AI
TVP Sport ogłosiło skład komentatorski na mistrzostwa świata 2026. Wśród osób wybranych do pracy przy turnieju znalazł się Dominik Pasternak z Czudca, który w przeszłości współpracował z PodkarpacieLive.pl.
Mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku zbliżają się wielkimi krokami. Telewizja Polska, która pokaże turniej, przedstawiła już komentatorów przewidzianych do obsługi imprezy. Na opublikowanej liście znalazł się Dominik Pasternak, dziennikarz pochodzący z Czudca.
To informacja szczególnie bliska naszej redakcji. Pasternak przed laty był związany z PodkarpacieLive.pl, a dziś regularnie pracuje przy piłkarskich transmisjach i programach TVP Sport. Mundialowa nominacja jest kolejnym ważnym punktem w jego dziennikarskiej drodze.
Sam Dominik Pasternak odniósł się do tej wiadomości w mediach społecznościowych. Na Facebooku napisał:
"Mały Dominik marzył, by zagrać na mundialu. Niestety, nawet nie było blisko. Miło, że uda się uczestniczyć w innej roli"
Wpis szybko pokazuje, jak wyjątkowe znaczenie ma dla niego udział w mundialowej obsadzie. Zamiast boiska będzie mikrofon, ale skala wydarzenia pozostaje równie szczególna.
Lista komentatorów TVP Sport zwraca uwagę także z innego powodu. Przy mistrzostwach świata 2026 nie będzie pracował Dariusz Szpakowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego komentarza sportowego.
W rozmowie z WP SportoweFakty przyznał, że otrzymał propozycję skomentowania meczu otwarcia, jednak postanowił pozostać przy decyzji podjętej po mundialu w Katarze i nie wracać do obsługi tej imprezy.
Szpakowski zaznaczył również, że dłużej zastanawiałby się nad taką propozycją, gdyby w turnieju wystąpiła reprezentacja Polski.
TVP Sport przekazało, że najważniejsze mecze mundialu mają komentować duety Mateusz Borek - Grzegorz Mielcarski oraz Jacek Laskowski - Robert Podoliński.
W szerokim gronie komentatorów znaleźli się również m.in. Szymon Borczuch, Hubert Bugaj, Frank Dzieniecki, Marcin Feddek, Radosław Gilewicz, Maciej Iwański, Rafał Kędzior, Sławomir Kwiatkowski, Krzysztof Lenarczyk, Jan Micygiewicz, Maciej Piotrowski, Aleksander Roj i Jonasz Zasowski.
Warto odnotować, że Frank Dzieniecki oraz Mateusz Borek także pochodzą z Podkarpacia. Natomiast Radosław Gilewicz z Chełma na Lubelszczyźnie.
Czytaj także
Komentarze
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.



























_1776713266.png)



























