2021-05-19 20:25:00

Derby powiatu dla WATKEM Korony Rzeszów! Izolator Boguchwała w pokonanym polu

Na Załęzu nudy nie było. Jedenastki WATKEM Korony Rzeszów oraz Izolatora Boguchwała stworzyły dobre widowisko. Komplet punktów ostatecznie jednak zdobyła ekipa Grzegorza Opalińskiego.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Mecz doskonale zaczął się dla Izolatora Boguchwała, który już w 7. minucie objął prowadzenie. W polu karnym odnalazł się Przemysław Nalepka i nie dał szans Pawłowi Pawlusowi. To widocznie rozwścieczyło WATKEM Koronę Rzeszów i ta czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Nie minął kwadrans i szansę mieli gospodarze, bowiem arbiter odgwizdał karnego.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Mateusz Jędryas, którego intencje wyczuł Patryk Drzymała. Golkiper "Izolacji" wobec dobitki był już jednak bezradny i było 1-1. Zespół ze stolicy Podkarpacia dostał wiatru w żagle i coraz śmelej sobie poczynał na boisku. Izolator jednak także miał okazje, a na listę strzelców wpisać się mógł Konrad Kowal.

Gospodarze w 35. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Damian Karwacki przyjął piłkę, obrócił się i strzelił. Uderzenie z trudem jednak wybronił Drzymała. Do przerwy więcej goli nie padło, a kibice z niecierpliwością czekali na drugą połowę. Po zmianie stron, na Załężu nadal oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, a publika nie mogła narzekać na nudę.

"Izolacja" za wszelką cenę chciała wygrać i do tego celu przybliżyła się w 65. minucie. Jakub Konefał zgubił futbolówkę w polu karnym i następnie ratował się faulem, wobec czego arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Aleksander Gajdek, który nie pomylił się i strzelił na 2-1. Korona czym prędzej ruszyła do odrabiania strat.

Podopieczni Grzegorza Opalińskiego dwoili się i troili na murawie, szukając błędu Izolatora po którym mogli zdobyć gola. To udało się w 81. minucie, a zza pola karnego uderzył Szymon Kardyś. Miejscowi postanowili pójsć za ciosem i 60 sekund później prowadzili 3-2, po trafieniu Macieja Maślanego. Ekipa z Boguchwały próbowała jeszcze wyrównać, ale wynik nie uległ zmianie.

0-1 Przemysław Nalepka (7)
1-1 Mateusz Jędryas (20)
1-2 Aleksander Gajdek (65-rzut karny)
2-2 Szymon Kardyś (81)
3-2 Maciej Maślany (82)