Remis PGE Stali Mielec z Legią Warszawa! Do utrzymania brakuje punktu

PGE Stal Mielec bezbramkowo zremisowała z Legią Warszawa (fot. Karol Słomka)
Piłkarze PGE Stali Mielec szampany muszą schować do lodówki i zabrać ją do Wrocławia. Dziś beniaminek PKO Ekstraklasy bezbramkowo zremisował z Legią Warszawa.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Cel PGE Stali Mielec na mecz z Legią Warszawa był jasny, a mianowicie wygrać i zapewnić sobie spokój. Spotkanie od początku było wyrównane, a oba zespoły miały swoje okazje. Brakowało jednak konkretów, choć coraz częściej na połowie gospodarzy zaczęli gościć podopieczni Czesława Michniewicza. Groźnie było w 19. minucie, a piłkę w pole karne rzucał wrzucał Robert Dadok. Przejął ją Łukasz Zjawiński, ale nie potrafił pokonać Cezarego Miszty.

Mielczanie nie zatrzymywali się i po chwili dośrodkowanie Petteriego Forsella próbował wykorzystać Mateusz Żyro, lecz uderzył niecelnie. Mecz był wyrównany, a klarownych sytuacji do strzelenia gola było jak na lekarstwo. Stali dziś bardzo zależało na zwycięstwie, jednak ta nie potrafiła znaleźć sposobu na Legię. W 32. minucie z wolnego próbował Forsell, ale ponownie Miszta był na posterunku.

W końcówce pierwszej połowy mocniej przycisnęła Legia, a to oznaczało, że więcej pracy miał Rafał Strączek, z której wywiązał się bardzo dobrze i do przerwy było 0-0. Druga odsłona mogła doskonale rozpocząć się dla przyjezdnych. Andre Martins wrzucał w "szesnastkę", a tam znalazł się Filip Mladenović, lecz spudłował.

Na odpowiedź "biało-niebieskich" nie trzeba było długo czekać, a strzał oddal Forsell, ale piłka minęła bramkę. Oba zespoły coraz śmielej zaczęły sobie poczynać na murawie, ale brakowało bramek, które jednak wisiały w powietrzu. Mielczanie starali się znaleźć sposób na mistrza Polski, jednak ten z Podkarpacia nie zamierzał wracać z pustymi rękami.

Kibice oglądający transmisję z pewnościa na nudę nie mogli narzekać, a oba zespoły nie odstawiały nogi i walczyły o każdy centymetr murawy. W 80. minucie Stal uratował Strączek, który wybronił główkę Kacpra Kostorza. W końcówce zarówno jedni jak i drudzy próbowali przechylić szalę na swoją korzyść, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie i oba zespoły dopisały sobie po punkcie.

PGE Stal Mielec: Strączek – Dadok, de Amo, Flis, Getinger – Żyro – Domański (82. Prokić), Matras (82. Čorbadžijski), Forsell (76. Mateusz Mak), Tomasiewicz – Zjawiński (60. Kolev)

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Juranović, Kapustka, Slisz, Martins, Gwilia (55. Kostorz), Mladenović – R. Lopes (87. Cholewiak)

Żółte kartki: de Amo, Kolew, Tomasiewicz - Hołownia, Mladenović, Slisz

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)