2021-05-09 18:02:00

Stal Stalowa Wola pewnie ograła na wyjeździe Wisłę Sandomierz! Zabójczy początek drugiej połowy

Stal Stalowa Wola nie zatrzymuje się. Zespół dowodzony przez Damiana Skakuja odniósł kolejne zwycięstwo, a tym razem pokonał na wyjeździe Wisłę Sandomierz.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Od początku to Stal Stalowa Wola była stroną przeważającą, a pierwszą groźną okazję stworzyła sobie w 7. minucie. Na strzał zdecydował się Bartosz Wiktoruk, ale futbolówka przeleciała nad bramką. Chwilę później, Piotr Mroziński umieścił piłkę w siatce, jednak wynik nie uległ zmianie, bowiem arbiter odgwizdał spalonego.

Wisła Sandomierz także miała swoje okazje, jednak w bramce "Stalówki" dobrze spisywał się Tomasz Wietecha. Częściej przy piłce byli jednak przyjezdni, którzy próbowali zaskoczyć bramkarza "niebiesko-biało-czerwonych", jednak bez powodzenia. "Zielono-czarni" tuż przed przerwą jeszcze raz umieścili piłkę w siatce, jednak sędzia znowu jej nie uznał.

Druga połowa wyśmienicie rozpoczęła się dla zespołu ze Stalowej Woli, który w 47. minucie objął prowadzenie. Piłkę przejął Bartosz Wiktoruk, który przepięknym uderzeniem umieścił ją w bramce. Ekipa Damiana Skakuja dostała wiatru w żagle i po chwili wygrywała 2-0, a tym razem do siatki trafił Piotr Mroziński, który wykorzystał dogranie Szymona Jopka.

Nie minęła chwila, a Stal miała kolejną szansę na gola, bowiem otrzymała rzut karny. Ten pewnie egzekwował Adam Waszkiewicz i na tablicy wyników było już 3-0 dla "Stalówki". Wisła nie tak to sobie wyobrażała, lecz wciąż próbowała coś jeszcze zmienić, ale przyjezni bardzo dobrze się prezentowali i nie dawali ekipie z Sandomierza dojść do głosu.

Zespół ze Stalowej Woli mimo okazałego prowadzenia, nie zatrzymywał się i cały czas szukał okazji do jego podwyższenia. Najpierw okazję miał Jakub Lebioda, a chwilę później poprawił Tomasz Płonka, ale bez powodzenia. Po chwili uderzał jeszcze Szymon Jopek, ale trafił w słupek. Więcej goli już nie padło i po końcowym gwizdku w szeregach Stali nastała wielka radość.

0-1 Bartosz Wiktoruk (47)
0-2 Piotr Mroziński (50)
0-3 Adam Waszkiewicz (52-rzut karny)