2021-05-09 15:16:00

Rezerwy Cracovii rozgromiły KS Wiązownica! Widmo spadku z 3 ligi coraz bliższe

KS Wiązownica przegrała ważny mecz o utrzymanie w 3 lidze. (fot. KS Wiązownica)
KS Wiązownica przegrała aż 1-4 z Cracovią II w ważnym meczu o utrzymanie w 3 lidze gr. IV. Widmo spadku coraz głębiej zagląda w oczy piłkarzom Jacka Piszczka.

Rezerwy "Pasów" już po dziewięciu minutach gry objęły prowadzenie w meczu z KS Wiązownica. Do wybitej piłki przed pole karne dopadł Michał Wiśniewski i nie dał szans stojącemu w bramce gości, Arkadiuszowi Cynarowi. W dalszej części gry piłkarze prowadzeni przez Jacka Piszczka mieli ogromne trudności z konstruowaniem akcji ofensywnych. Natomiast piłkarze rezerw Cracovii mieli kolejne szanse, ale ostatecznie do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie.

Osiem minut po przerwie Cracovia II prowadziła już dwoma bramkami. Robert Ożóg zagrał długą piłkę do Tomasa Vestenickiego, a słowacki napastnik umieścił futbolówkę w siatce. Po tej bramce gospodarze oddali nieco pola ekipie z Wiązownicy. W 68. minucie Arkadiusz Staszczak zdobył gola kontaktowego, ale zaledwie dwie minuty później odpowiedzieli piłkarze "Pasów". Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Zaucha, który wykorzystał prostopadłe podanie.

Zaledwie trzy minuty później ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 4-1 dla rezerw drużyny z PKO Ekstraklasy. Tym samym komplikuje się sytuacja KS-u Wiązownica. Ekipa Piszczka przegrała "mecz o sześć punktów" i do bezpiecznej strefy traci już cztery "oczka".

1-0 Michał Wiśniewski (9)
2-0 Tomasa Vestenicki (54)
2-1 Arkadiusz Staszczak (68)
3-1 Patryk Zaucha (70)
4-1 Patryk Zaucha (73)