2021-05-08 16:03:00

Wisłoka Dębica wygrała po golu Damiana Łanuchy! Pokonali Podlasie Biała Podlaska

Wisłoka Dębica pokonała Podlasie Biała Podlaska po golu Damiana Łanuchy. (fot. Maciej Decowski-Niemiec)
Wisłoka Dębica zasłużenie pokonała Podlasie Biała Podlaska. Piłkarze Dariusza Kantora w całym meczu mieli ogromną przewagę, ale wygrali tylko jedną bramką. Gola na wagę trzech punktów zdobył najlepszy tego dnia, Damian Łanucha.

Wisłoka Dębica od początku meczu sprawiała lepsze wrażenie w starciu z Podlasiem Biała Podlaska. Podopieczni Dariusza Kantora mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale dobrze spisywał się golkiper gości. Najbliższy gola był Damian Łanucha, który trzykrotnie uderzał na bramkę gości. Ekipa z Lubelszczyzny ograniczała się do obrony oraz gry z kontry. Jedna z takich akcji mogła zakończy się bramką. W 35. minucie strzał prawoskrzydłowego obronił Konrad Mrózek, a przy dobitce piłkę z lini bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W końcu po godzinie gry piłkarze Dariusza Kantora znaleźli drogę do bramki Podlasia. Patryk Zygmunt podał do Łanuchy, który strzałem z pola karnego pokonał golkipera gości. Po tym golu nieco bardziej aktywni byli podopieczni Rafała Borysiuka. Natomiast wynik meczu nie uległ już zmianie. Warto dodać, że piłkarze Podlasia kończyli mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Nieścieruk w 86. minucie.

1-0 Damian Łanucha (62)