2021-05-08 12:55:00

Polonia Przemyśl pokonała Sokoła Nisko! Piękne trafienia Pawła Sedlaczka

Polonia Przemyśl ograła na wyjeździe Sokół Nisko. Zwycięstwo "przemyskiej barcelonce" nie przyszło łatwo, ale ostatecznie wygrali 2-1.

Tuż przed upływem pierwszego kwadransa gry w meczu pomiędzy Sokołem Nisko a Polonią Przemyśl zaatakowali goście. Jednak uderzenie Remigiusza Błahuciaka wylądowało na słupku bramki ekipy z Niska. Piłkarze Piotra Ciska nie ustawali w atakach aż w końcu w 28. minucie Marcin Babieczko dograł piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Tam najszybszy był Krystian Kazek, który z najbliższej odległości pokonała Dawida Drozda.

Minutę później Polonia prowadziła już dwoma bramkami. Na uderzenie zza pola karnego zdcydował się Paweł Sedlaczek. Futbolówka trafiła w okienko bramki Sokoła. Był to gol fantastycznej urody! Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część sobotniego meczu.

Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni Pawła Wtorka, ale długo nie potrafili zdobyć gola. Sokół Nisko miał dużo stałych fragmentów gry koło bramki Polonii. Aż w końcu po wrzutce z rzutu rożnego gola głową zdobył Patryk Tetlak osiemnaście minut przed końcem meczu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Patryk Marut.

W końcówce meczu Sokół Nisko jeszcze mocniej przycisnął drużynę z Przemyśla, ale więcej goli nie wpadło. Ostatecznie Polonia wygrała 2-1 i dopisała trzy "oczka" do ligowej tabeli 4 ligi podkarpackiej.

0-1 Kamil Janas (28)
0-2 Paweł Sedlaczek (29)
1-2 Patryk Tetlak (72)