2021-04-17 21:37:00

Udana rehabilitacja Głogovii Głogów Małopolski! Piast Tuczempy po raz kolejny w pokonanym polu

Głogovia Głogów Małopolski wygrała na wyjeździe z Piastem Tuczempy (for. JKS Jarosław)
Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski zrehabilitowali się za ostani remis z Igloopolem Dębica. Podopieczni Adama Wałczyka pokonali na wyjeździe Piasta Tuczempy.

Zarówno Piast Tuczempy jak i Głogovia Głogów Małopolskim miały humory dalekie od idealnych przed pierwszym gwizdkiem. Podopieczni Adama Wałczyka ostatnio zremisowali z Igloopolem Dębica, natomiast "Piastunki" musiały uznać wyższość WATKEM Korony Rzeszów. Oba zespoły więc celowały w zwycięstwo w sobotniej potyczce.

Mecz lepiej zaczął się dla ekipy przyjezdnych, która w 25. minucie objęła prowadzenia, a gola zdobył Jakub Kądziołka. Zespół dowodzony przez Marka Strawę nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat. To udało się jeszcze przed przerwą, a do wyrównania doprowadził Łukasz Czub.

"Piastunki" miały bardzo dobre humory i szybko po zmianie stron strzeliły gola na 2-1, a jego autorem był Łukasz Tyrawski. Radość ekipy z Tuczemp nie trwała jednak zbyt długo, bowiem siedem minut później wyrównał Krzysztof Szymański. Głogovia po chwili doznała poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Załucki i goście musieli radzić sobie w dziesięciu.

Ekipa z Głogowa Małopolskiego miała więc problem, ale nie oznaczało to, że nie uda się go rozwiązać. Drużyna dowodzona przez Adama Wałczyka nie dawała za wygraną i w 84. minucie dopięła swego, a prowdzenie dał Kądziołka. Niedługo po tym, wyrównał się stan personalny na murawie, bowiem czerowną kartkę za zagranie ręką ujrzał Damian Demski.

0-1 Jakub Kądziołka (25)
1-1 Łukasz Czub (39)
2-1 Łukasz Tyrawski (49)
2-2 Krzysztof Szymański (56)
2-3 Jakub Kądziołka (84)