2021-04-17 20:19:00

Ogromne emocje w hali Podpromie! Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Grupa Azoty Chemikiem Police

Developres SkyRes Rzeszów po emocjonującym meczu przegrał z Grupa Azoty Chemikiem Police (fot. Patryk Górecki)
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po raz kolejny zapewniły ogrom emocji swoim kibicom. Na Hali Podpromie rozegrano aż pięć setów. Popularne "Rysice" przegrały Grupa Azoty Chemikiem Police.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Developresu SkyRes Rzeszów, który szybko objął prowadzenie. Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police szybko jednak opanowały sytuację i doprowadziły do wyrównania. Od tej pory spotkanie zrobiło się wyrównanie, a oba zespoły szły cios za cios. W końcówce pierwszego seta mocniej jednak przycisnęły przyjezdne, które ostatecznie wygrały 25-21, a zamknęła go Sinead Jack Kisal.

"Rysice" w drugiej odsłonie za wszelką cenę chciały doprowadzić do wyrównania, ale rozpoczęły od falstartu, bowiem przygrywały 0-2. Szybko jednak to naprawiły i doprowadziły do wyrównania. Od tej pory mecz się wyrównał, a wynik kręcił się wokół remisu. W końcówce podopieczne Stphana Antigi odskoczyły i wygrały seta 25-21, a ostateczny cios należał do Kiery Van Ryk.

Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a kibice oglądający transmisję nie mogli się nudzić. Trzecia część meczu także była niezwykle wyrównana. Z czasem jednak to przyjezdne zaczęły odjeżdżać, co zaczęło rodzić niemały problem. Chemik prowadził już 23-13, choć miejscowe próbowały jeszcze sprawić niespodziankę. To jednak się nie udało i ekipa z Polic w setach prowadziła 2-1.

Developres nie rezygnował z walki od trofeum i w czwatym secie od początku ruszył do ataku. Przyjezdne chciały szybko załatwić sprawę, ale "Rysice" nie zamierzały tanio skóry sprzedawać. Rzeszowianki robiły swoje i kontrolowały przebieg meczu. Z czasem ekipa znad Wisłoka włączyła piąty bieg i pewnie wygrała 25-17.

Zwycięzcę, a zarazem mistrza musiał więc wyłonić tie-break. Ten był niezwykle zacięty, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo prowadziły gospodynie, ale z czasem to Chemik mocniej przycisnął i doprowadził do wyrównania. Policzanki dostały wiatru w żagle i szybko objęły prowadzenie, którego do końca już nie oddały.

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 2-3 (21-25, 25-21, 17-25, 25-17, 13-15)