2021-04-17 19:46:00

Ekoball Stal Sanok lepsza od Startu Pruchnik

Ekoball Stal Sanok pewnie pokonała Start Pruchnik (fot. Radosław Kuśmierz)
Ekoball Stal Sanok umocniła się w czołówce grupy spadkowej. W spotkaniu 4. kolejki grupy spadkowej 4 ligi podkarpackiej sanoczanie odnieśli wysokie zwycięstwo w starciu ze Startem Pruchnik.

Podopieczni Piotra Kota pechowo rozpoczęli starcie z okupującym dolne rejony przeciwnikiem. Już w 10. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Łukasz Tabisz, za którego wszedł Kamil Adamiak. Zawodnicy Ekoballu Stali Sanok od pierwszego gwizdka arbitra przeważali nad rozpaczliwie broniącym się Startem Pruchnik.

Na pierwszą bramkę musieli poczekać do 25. minuty, kiedy to uderzeniem zza pola karnego, na listę strzelców wpisał się Damian Niemczyk. Do końca pierwszej odsłony Ekoball Stal nieustannie atakowała, brakowało jednak wykończenia akcji, stąd też na tablicy wyników po pierwszej połowie utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie.

Sporo działo się w drugiej połowie. Prowadzenie podwyższył w 52. minucie Sebastian Sobolak, a w niecały kwadrans później, po strzale z linii pola karnego, do siatki rywali trafił Krystian Kalemba. Trzybramkowa przewaga spowodowała rozluźnienie w szeregach gospodarzy, co wykorzystali zawodnicy Startu, a konkretnie Dawid Bochnak, który strzelił gola zaraz po wznowieniu gry.

Mógł to być punkt zwrotny tego spotkania, gdyż goście mieli kilka sytuacji, ale kilkukrotnie udanie ich uderzenia blokował Szymon Słysz albo na ich drodze stawał, dobrze spisujący się Piotr Krzanowski. Z czasem inicjatywę odzyskali miejscowi, którzy mogli zdobyć kilka bramek, ale byli nieskuteczni pod bramką przeciwnika.

Gdy wydawało się, że więcej goli na stadionie MOSiRu nie padnie, gospodarze wyprowadzili kontrę, która zakończyła się rzutem karnym. Piłkę, po uderzeniu Krystiana Kalemby, wybijał rękami zawodnik gości przez co zobaczył czerwoną kartkę. Jedenastkę wykorzystał w 90. minucie Konrad Kaczmarski ustalając wynik meczu na 4-1.

1-0 Damian Niemczyk (25)
2-0 Sebastian Sobolak (52)
3-0 Krystian Kalemba (63)
3-1 Dawid Bochnak (66)
4-1 Konrad Kaczmarski (90)