2021-04-18 16:51:00

Stal Stalowa Wola wygrała na wyjeździe z Chełmianką Chełm

Stal Stalowa Wola skromnie pokonała na wyjeździe Chełmiankę Chełm (fot. Stal Stalowa Wola PSA)
Piłkarze Stali Stalowa Wola odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Damiana Skakuja tym razem na wyjeździe pokonali Chełmiankę Chełm.

Początek spotkania lepiej mógł ułożyć się dla Chełmianki Chełm, która ruszyła na bramkę Stali Stalowa Wola. Dobrze w bramce spisywał się jednak Tomasz Wietecha, który wybronił m.in. uderzenie Grzegorza Bonina. Z czasem to goście zaczęli coraz śmielej dochodzić do głosu. Najpierw na strzał zdecydował się Szymon Jopek, a po chwili poprawił Piotr Mroziński.

"Stalówka" napierała i w końcu dopięła swego, a gola w 18. minucie zdobył Mroziński, który pięknym uderzeniem zza pola karnego, pokonał golkipera Chełmianki. Pomocnik "zielono-czarnych" nie zamierzał się zatrzymywać i wraz z drużyną czym prędzej rozpoczął poszukiwania trafienia numer dwa. 28-latek najpierw strzelił nad poprzeczką, a następnie głową obok słupka.

Podopieczni Damiana Skakuja cały czas atakowali, ale zespół z Chełma dobrze się prezentował w obronie. Do przerwy więcej goli nie odnotowano. Miejscowi drugą odsłonę rozpoczęli od mocnego uderzenia, a Stal znalazła się w tarapatach. Ekipa ze Stalowej Woli miała jednak w bramce popularnego "Balona", który zażegnał zagrożenie, broniąc dwa groźne strzały.

"Zielono-czarni" cały czas szukali okazji do strzelenia gola. W 57. minucie w polu karnym Chełmianki upadał Szymon Grabarz, jednak arbiter był nieugięty. Gospodarze coraz śmielej zaczęli atakować, ale Stal na zbyt wiele im nie pozwoliła, a ponadto w bramce dobrze spisywał się Tomasz Wietecha. Ostatecznie więcej goli już nie padło i to zespół ze Stalowej Woli cieszył się ze zwycięstwa.

0-1 Piotr Mroziński (18)