2021-04-18 14:55:08

Niesamowita końcówka Stali Rzeszów. Trzy punkty w starciu ze Śląskiem II Wrocław!

Stal Rzeszów wygrali we Wrocławiu z rezerwami Śląska 4-3. Na zdjęciu z piłką Bartosz Wolski (fot. Stal Rzeszów)
Kolejny raz sporo emocji dostarczyło wyjazdowe spotkanie Stali Rzeszów. Podkarpacki zespół trzykrotnie przegrywał, ale ostatecznie, dzięki bramce w doliczonym czasie gry, zwyciężył 4-3.

Spotkanie we Wrocławiu od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Rzeszowianie ponownie zagrali odważnie i często atakowali. W 10. minucie z dystansu strzelać próbował Krystian Pieczara, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę Bartłomieja Frasika.

Przedrzeć pod bramkę Śląska II Wrocław próbowali się Dawid Olejarka i Wojciech Reiman, ale za każdym razem na posterunku byli miejscowi obrońcy.
Jako pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. W 16. minucie do piłki dopadł Sebastian Bergier i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Stali Rzeszów.

Podopieczni Daniela Myśliwca na szczęście zdołali szybko odpowiedzieć. Już w 29. minucie piłkę na 20 metrze otrzymał Dawid Olejarka i technicznym strzałem zza linii pola karnego umieścił piłkę w siatce. Efektowną asystę przy tym golu zaliczył nie kto inny jak Wojciech Reiman. Do przerwy było 1-1.

Niedługo po zmianie stron gracze Stali Rzeszów stracili drugiego gola. Po szybkiej kontrze ponownie na listę strzelców wpisał się Sebastian Bergier dając prowadzenie rezerwom ekstraklasowego Śląska Wrocław.

W odpowiedzi na bramkę gospodarze uderzał Bartosz Wolski, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Chwilę później aktywnego dziś Wojtka Reimana zmienił Ramil Mastafaev i - jak się chwilę później okazało - trener Daniel Myśliwiec znów miał nosa. W 71. minucie to właśnie ten młodzieżowiec wpisał się na listę strzelców doprowadzając do wyrównania.

Kilka minut później blisko gola dla Śląska II Wrocław był Mateusz Młynarczyk, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Chwilę później natomiast świetną sytuację dla Stali Rzeszów miał Mariusz Sławek, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne.

Niestety dla goście w 82. minucie celnym dograniem do Macieja Pałaszewskiego popisał się Sebastian Bergier, a ten pierwszy będąc w sytuacji sam na sam pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Wrocławianie wyszli na prowadzenie po raz trzeci w tym spotkaniu.

Kiedy już wydawało się, że podkarpacki zespół zostanie bez puntów w pole karne wpadł Rafał Maciejewski i... został sfaulowany. Do jedenastki podszedł Piotr Głowacki i nie pomylił się dając remis Stali Rzeszów.

Ale to nie koniec emocji we Wrocławiu. Podopieczni Daniela Myśliwca wcale nie zadowolili się jednym punktem i jeszcze atakowali. Przyniosło to w efekt w 95. minucie, kiedy to do siatki głową trafił Damian Kostkowski dając upragnione zwycięstwo rzeszowianom.

1-0 Sebastian Bergier (16)
1-1 Dawid Olejarka (29)
2-1 Sebastian Bergier (55)
2-2 Ramil Mustafaev (71)
3-2 Maciej Pałaszewski (82)
3-3 Piotr Głowacki (88-karny)
3-4 Damian Kostkowski (90+5)

Śląsk II Wrocław: Bartłomiej Frasik - Bartosz Boruń, Szymon Lewkot, Patryk Caliński, Szymon Krocz, Mateusz Młynarczyk (76. Igor Maruszak), Adrian Bukowski, Maciej Pałaszewski, Adrian Łyszczarz, Przemysław Bargiel (89. Paweł Fediuk), Sebastian Bergier.

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Wojciech Reiman (64. Ramil Mustafaev), Jakub Szczypek (85. Sławomir Szeliga), Bartosz Wolski (76. Rafał Maciejewski), Krystian Pieczara (64. Wiktor Kłos), Dawid Olejarka, Mariusz Sławek (76. Błażej Szczepanek).