2021-04-11 13:57:00

Zabójcza końcówka WATKEM Korony Rzeszów! Ekipa Grzegorza Opalińskiego wygrała z Piastem Tuczempy

WATKEM Korona Rzeszów pokonała na wyjeździe Piasta Tuczempy (fot. Radosław Kuśmierz)
WATKEM Korona Rzeszów udanie rozpoczęła zmagania w grupie mistrzowskiej 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego pokonali Piasta Tuczempy, choć łatwo nie było.

Piłkarze WATKEM Korony Rzeszów chcieli wykorzystac potknięcie Izolatora Boguchwała i jeszcze bardziej odskoczyć pozostałym drużynom. Piast Tuczempy liczył jednak na udane rozpoczęcie piłkarskiej wiosny i sprawienienie niespodzianki. Zapowiaadało się więc bardzo ciekawe starcie. Oba zespoły od początku miały swoje okazje, a na boisku nie wiało nudą.

Pierwszego gola w tym meczu odnotowano przed przerwą, a konkretnie w 42. minucie. Wówczas podopieczni Grzegorza Opalińskiego otrzymali "jedenastkę", którą na gola zamienił Mateusz Jędryas. Miejscowi nie chcieli tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Ekipa z Załęża mądrze się jednak broniła i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie "Piastunki" cały czas atakowały i sprawiały coraz więcej problemów przyjezdnych. Zespół dowodzony przez Marka Strawę nie odpuszczał i w końcu dopiął swego w 59. minucie, a bramkę na 1-1 zdobył Jakub Kloc. Od tej pory zrobiło się na boisku jeszcze ciekawiej, bowiem podrażniona Korona z pewnością nie zamierzała tak tego zostawiać.

Przyjezdni ruszyli więc w poszukiwaniu gola na 2-1, choć Piast także miał swoje okazje. Obie drużyny liczyły tego dnia na zwycięstwo, choć to mogło trafić tylko do jednej ekipy. Korona w 84. minucie objęła prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Paweł Piątek. Chwilę później rzeszowianie prowadzili już dwoma trafieniami, a tym razem na listę strzelców wpisał się Dawid Przybyło, ktory ustalił wynik starcia.

0-1 Mateusz Jędryas (42-rzut karny)
1-1 Jakub Kloc (59)
1-2 Paweł Piątek (84)
1-3 Dawid Przybyło (86)