2021-03-07 15:17:00

Derby dla TEXOM Sokoła Sieniawa! W Stalowej Woli ograli Wólczankę Wólka Pełkińska

TEXOM Sokół Sieniawa w derbach pokonał Wólczankę Wólka Pełkińska (fot. Patryk Górecki)
TEXOM Sokół Sieniawa po raz kolejny okazał się lepszy w meczu derbowym przeciwko Wólczance Wólka Pełkińska. Podopieczni Marcina Wołowca w końcówce pokazali pazur i postraszyli ekipę "biało-niebieskich".

Mecz mógł doskonale rozpocząć się dla Wólczanki Wólka Pełkińska, która w 10. minucie miała rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze, podszedł Krzysztof Pietluch, który jednak nie wykorzystał okazji. Podbudowany TEXOM Sokół Sieniawa szybko ruszył do ataku i 120 sekund później objął prowadzenie, a piłkę do własnej siatki skierował Dawid Wach.

Podopieczni Marcina Wołowca nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko rozpoczęli poszukiwania wyrównującego trafienia. "Biało-niebiescy" mądrze się jednak bronili i skutecznie odpierali ataki Wólczanki. Mecz rozgrywany w Stalowej Woli był bardzo zacięty, a oba zespoły miały swoje okazje. Do przerwy jednak więcej goli już nie padło.

Po zmianie stron natomiast padły cztery bramki. W 68. minucie prowadzenie Sokoła podwyższył Paweł Hass. Ekipa z Sieniawy chciała jak najszybciej zamknąć mecz i to udało jej się siedem minut późnie, a na 3-0 strzelił Patryk Kapuściński. Zespół z Wólki Pełkińskiej nie miał już nic do stracenia i ruszył do ataku, z chęcią zmniejszenia dystansu do derbowego rywala.

Wólczanka gola na 3-1 zdobyła w 84. minucie, a jego autorem był Krzysztof Pietluch, który zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny z początku meczu. Ten sam zawodnik po chwili miał na swoim dublet i zrobiło się bardzo ciekawie. "Czarno-czerwoni" za wszelką cenę chcieli wyrwać punkt ekipie Ryszarda Kuźmy, ale ta dowiozła prowadzenie do samego końca.

1-0 Dawid Wach (12)
2-0 Paweł Hass (68)
3-0 Patryk Kapuściński (75)
3-1 Krzysztof Pietuch (84)
3-2 Krzysztof Pietluch (85)