2021-03-06 20:43:00

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupa-Sierleccy Czarni Słupsk!

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał lidera rozgrywek (fot. archiwum)
Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut w sobotę na własnym parkiecie podejmowali lidera rozgrywek. Rywalem ekipy Dariusza Kaszowskiego byli Grupa-Sierleccy Czarni Słupsk, którzy na Pomorze wrócą na tarczy.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Grupa-Sierleccy Czarnych Słupsk, jednak Rawlplug Sokół Łańcut szybko ruszył do odrabiania strat, co mu się udało. Ekipa Dariusza Kaszowskiego następnie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca pierwszej kwarty. Zespół ze Słupska próbowały jeszcze zbliżyć się do miejscowych, ale balast wynosił siedem punktów po pierwszych dziesięciu minutach.

Łańcucianie początek drugiej kwarty przespali, co wykorzystali goście, którzy zmniejszyli dystans do ekipy z Podkarpacia. "Żółto-czarni" szybko się ogarnęli, ale drużuna ze Słupska nie dawała za wygraną. Spotkanie było bardzo ciekawe, jednak Sokół wytrzymał ciśnienie i do przerwy nadal prowadził, mając niezłą rezerwę puntkową.

Kibice oglądający transmisje nie mogli narzekać na nudę i z niecierpliwością czekali na trzecią odsłonę meczu. Ta nie zawiodła, a od początku to gospodarze starali się dykotować warunki. Ekipa ze Słupska nie zamierzała jednak tak tego zostawiać i cały czas starała się nawiązać walkę z zespołem miejscowych. To się nie udało, a strata przed ostatnią częścią meczu wynosiła aż jedenaście oczek.

Wydawało się więc, że będzie łatwo szybko i przyjemnie, ale Czarni pokazali że nie bez powodu są wysoko w tabeli. Przyjezdni dzielnie walczyli, ale Sokół trzymał rękę na wodzy i szybko odpowadał drużynie ze Słupska. Czwarta kwarta była bardzo zacięta, jednak ekipa z Łańcuta miała zapas punktowy u wygrała 86-77.

Rawlplug Sokół Łańcut - Grupa-Sierleccy Czarni Słupsk 86-77 (25-18, 19-20, 20-15, 22-24)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 6, Fraś 9, Kulikowski 10, Karolak 15, Małgorzaciak 11, Klima 14, Pełka 8, Noga, Majka 8, Czerwonka 5

Grupa-Sierleccy Czarni Słupsk: Kopciński, Kordalski 3, Rzechtalski, Musiał 19, Kulikowski 12, Przyborowski 0, Kurpisz 0, Pieloch 15, Pabian 20, Śmigielski 8

Sędziowali: Jakub Adameczek, Mateusz Kryśko, Mateusz Wawrzyński

Komisarz: Wiesław Nowakowski