2021-02-02 23:08:00

Palmberg Schwerin pokonało w tie-breaku Developres SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes Rzeszów ugrał oczko w starciu z Palmberg Schwerin (fot. Patryk Górecki)
Developres SkyRes Rzeszów w pierwszym meczu przegrał z Palmberg Schwerin. Podopieczne Stephana Antigi ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek, ale do swojego dorobku dopisały "oczko".

Developres SkyRes Rzeszów liczył na udane rozpoczęcie zmagań w Schwerin. Spotkanie od początku było wyrównane, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem jednak to gospodynie odjechały popularnym "Rysicom", które próbowały jeszcze walczyć. Przewaga była jednak zbyt duża, a pierwszy set zakończył wygraną Palmberg 25-18. Zamknęła go Lina Alsmeier.

Druga odsłona dzisiejszego spotkania lepiej rozpoczęła się dla podopiecznych Stephana Antigi, ale z czasem miejscowe wyrównały, a mecz zaczął się wyrównywać. Rzeszowianki w końcówce seta złapały wiatru w żagle i wypracowały przewagę. Przyejzdne dzielnie walczyły i w drugim secie wygrały 25-22, zamykając go udanym blokiem ataku Grety Szakmary.

Trzeci set od początku był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Wynik cały czas kręcił się wokół remisu, Po chwili przewagę zyskały jednak popularne "Rysice", które po bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej wygrywały dwoma "oczkami". Niemki jednak dość szybko wyrównały, ale to zespół z Podkarpacia niedługo po tym ponownie wygrywał.

Rzeszowianki dzielnie walczyły i w końcówce odjechały drużynie z Schwerin. Palmberg napsuło trochę krwi ekipie znad Wisłoka, jednak ostatecznie Developres wygrał seta 25-23, a zamknęła go Kiera Van Ryk. Przyejzdne w czwartym secie chciały zamknąć mecz, jednak zespół z Niemiec nie zamierzał tak łatwo tracić szansy na dwa oczka.

Oba zespoły szły cios za cios, a sam czwarty set był niezwykle zacięty. Z czasem chwilową przewagę zdobył zespół z Podkarpacia, jednak szybko Palmberg odrobiło straty i zrewanżowało się podopiecznym Stephana Antigi. Zarówno jedna jak i drużyna chciała wygrać seta. W pewnym momencie było 24-24, a do wyrównania doprowadziła Kiera Van Ryk.

Sytauacja ta podrażniła gospodynie, które szybko zyskały przewagę i wygrały seta 26-24. Najpierw prowadzenie dała Greta Szakamary, a następnie ta sama zawodniczka zablokowała atak Developresu. O wygranej w dzisiejszym meczu musiał więc zadecydować tie-break. Od początku to jednak Palmberg narzucił wysokie tempo i odjechał ekipie z Rzeszowa.

Popularne "Rysice" cały czas próbowały walczyć, jednak przewaga miejscowych z każdą chwilą była coraz większa. Rzeszowianki ostatecznie nie dały rady dogonić ekipę z Schwerin, jednak Palmberg ostatecznie wygrał seta 15-7, a cały mecz 3-2. Developres kolejny mecz zagra już jutro, a rywalem będzie Unet e-work Busto Arsizio. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Palmberg Schwerin - Developres SkyRes Rzeszów 3-2 (25-18, 22-25, 23-25, 26-24, 15-7)