2021-02-03 16:52:00

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Asseco Resovia Rzeszów wysoko wygrała z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (fot. Patryk Górecki)
Asseco Resovia Rzeszów wysoko przegrała z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Alberto Giulianiego bez szans w starciu z ekipą z województwa opolskiego.

Asseco Resovia Rzeszów w dobrych nastrojach przystąpiła do dzisiejszego rewanżu z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Alberto Giulianiego w niedzielę wygrali na terenie ekipy z województwa opolskiego i na Podkarpacie przywiozła dwa "oczka". Początek spotkania był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios.

Z czasem to jednak goście wypracowali sobie przewagę, którą z każdą chwilą zaczęli powiększać. Rzeszowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę z ZAKSĄ, ale ta pierwszego seta wygrała 25-19. Ekipa z Kędzierzyna-Koźle nie zamierzała się zatrzymywać i w drugiej odsłonie także liczyła na zwycięstwo. Zaczęło się jak w pierwszym secie.

Podkarpacki zespół nie chciał tanio skóry sprzedawać i za wszelką cenę chciał doprowadzić w setach do wyrównania. Rzeszowianie dzielnie walczyli, jednak zespół z województwa opolskiego w końcówce mocniej przycisnął i wypracował sobie przewagę. Przyjezdni następnie włączyli piąty bieg i tym razem wyrgali 25-18, a decydujący cios zadał Kamil Semeniuk.

Miejscowi stracili tym samym szansę na zdobycie kompletu oczek, jednak nadal mogli ugrac punkt mniej. ZAKSA liczyła natomiast na pełną pulę. Rzeszowianie postawili przyjezdnym bardzo trudne warunki, a przez długi czas utrzymywał się remis. Kluczowa okazała się jednak końcówcka, w której to zespół z Kędzierzyna-Koźle mocniej przycisnął, a ponadto błędy popełniała Asseco Resovia. Goście wygrali 25-21, a mecz zamknął nieudany atak Klemena Cebulija.

Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0-3 (19-25, 18-25, 21-25)