https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-02-03 21:04:00

Miasto Szkła Krosno górą w starciu z rezerwami Śląska Wrocław

Miasto Szkła Krosno pokonało rezerwy Śląska Wrocław (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Krosno pokonało rezerwy Śląska Wrocław (fot. Konrad Kwolek)
Miasto Szkła Kronos w zaległym meczu 7. kolejki pokonało rezerwy Śląska Wrocław. To trzecia wygrana z rzędu ekipy Marcina Radomskiego.
 
Środowe spotkanie Miasta Szkła Krosno z rezerwami Śląska Wrocław, lepiej rozpoczęło się dla gości. Podopieczni Marcina Radomskiego jednak szybko zniwelowali stratę i następnie trzymali bezpieczny dystans. Podkarpacki zespół spokojnie wyczekał okazji i wyszedł na prowadzenie, a po chwili wypracował przewagę, którą udało się utrzymywać do końca pierwszej kwarty.
 
Miejscowi od początku drugiej kwarty, starali się trzymać bezpieczną odległość i to im się udawało. Wrocławianie nie zamierzali tak tego zostawiać i czasem groźnie się zbliżali do Miasta Szkła, które jednak szybko oddalało niebezpieczeństwo. Śląsk jednak dopiął swego i w końcówce mocniej dokręcił śrubę. Goście włączyli piąty bieg i rzutem na taśmę przed przerwą objęli prowadzenie.
 
Podrażniony zespół z Krosna nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do ataku po zmianie stron. Szybko udało się odzyskać prowadzenie, ale ekipa z Wrocławia nie dawała za wygraną i cały czas próbowała przechylić szalę na swoją korzyśc. Miasto Szkła kontrolowało jednak sytuację na boisku, choć na 33 sekundy przed końcem trzeciej kwarty zrobiło się gorąco.
 
Rezerwy Śląska doprowadziły do wyrównania, ale szybko jednak miejscowi odzyskali prowadzenie. Ostatanie dziesięć minut spotkania zapowiadało się więc bardzo ciekawie i tak też było. Oba zespoły od początku szły cios za cios. Czwarta kwarta była niezwykle zacięta, a wynik meczu cały czas był sprawą otwartą.
 
Przyjezdni na cztery minuty przed końćem stracili Sebastiana Bożenko, który tego dnia rozgrywał bardzo dobre zawody. Rozgrywający popełnił piąty faul i to pomogło ekipie z Krosna. Miasto Szkła dostało wiatru w żagle, ale nadal musiało mieć się na baczności. Ostatecznie po bardzo zaciętym meczu, to podopieczni Marcina Radomskiego cieszyli się z wygranej.
 
Miasto Szkła Krosno - TBS Śląsk II Wrocław 80-77 (22-19, 21-25, 18-15, 19-18)
 
Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 8, Oczkowicz 2, Ciesielski 2, Czujkowski 13, Krzywdziński 8, Łączyński, Ciechociński 13, Konopatzki 18, Walciszewski, Żmudzki 6, Wieloch 10
 
TBS Śląsk II Wrocław: Strzępek 11, Walski 8, Góreńczyk 4, Żeleźniak 11, Bożenko 21, Marchewka 9, Leńczuk 13, Rompa 0
 
Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Mateusz Wawrzyński, Marek Ulewiński
 
Komisarz: Jan Kuniec

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij