https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-02-02 15:32:29

Popularność pokera online w Polsce

Poker to najsłynniejsza gra karciana na świecie. Każdy o nim słyszał, a większość osób próbowała zagrać choć raz. Chociaż pochodzenie pokera nie jest wcale jasne, prawda jest taka, że  gra przez lata stawała się coraz bardziej popularna na całym świecie. Branża gier w Polsce stale się rozwija i każdego dnia zyskuje coraz więcej zainteresowanych, mimo ograniczeń narzucanych przez Ustawę Hazardową.

Chociaż wciąż są tacy, którzy kojarzą tę grę z czymś nie do końca jasnym w amerykańskich filmach, poker w Polsce staje się coraz bardziej rozpowszechniony, szczególnie ze względu na pojawienie się pokera online, jak na przykład na stronie GGPoker. Obecnie poker online jest uznawany za sprawdzony i bezpieczny. Mimo to nadal istnieją strony, które nie działają legalnie, dlatego ważne jest, aby sprawdzić legalnych operatorów na świecie przed rozpoczęciem gry. Wskazane jest, aby wybierać legalne i bezpieczne strony pokerowe, takie, które są licencjonowane i regulowane w europejskich ramach prawnych.

Pochodzenie i ewolucja pokera w Polsce

Nie ma oficjalnej teorii na temat narodzin pokera, więc trudno jest określić, gdzie zaczęła się ta gra. Są tacy, którzy twierdzą, że było to w starożytnych Chinach w 900 roku naszej ery i że powstało z chińskiego domina. Inne teorie mówią, że to Persowie rozpoczęli tę grę. Chociaż Francuzi bronią swojego punktu widzenia, że pochodzi od gry „poque” i że to francuscy koloniści wyeksportowali ją do Nowego Orleanu około roku 1840. Później gra szybko rozprzestrzeniła się wzdłuż rzeki Missisipi.

Początek pokera w Polsce również jest trudny do określenia. Mówi się, że pochodziła ona ze znanej w XVI wieku gry zwanej „pierwszą”, która była bardzo podobna do pokera, który znamy teraz. Ostatecznie poker wydaje się być mieszanką gier z różnych epok i cywilizacji.

W Polsce XX wieku poker kojarzył się z czymś mrocznym, o czym świadczą niektóre filmy z tamtych czasów. Nie ma to nic wspólnego z dzisiejszą sytuacją, w której poker zyskuje coraz większy prestiż, a  gracze kojarzeni są z inteligentnymi ludźmi, ze względu na świetne umiejętności strategiczne, jakich wymaga wygrana. Zyskał coraz większą popularność, a turnieje zaczęły być transmitowane w sportowych kanałach telewizyjnych, takich jak European Poker Tour.

Poker online w Polsce

Poker online pojawił się w Polsce około 2000 roku, umożliwiając w ten sposób dostęp do gry większej liczbie osób, z wygodą polegającą na możliwości gry w dowolnym czasie i miejscu, bez konieczności chodzenia do pokoju pokerowego. Choć dopiero w 2012 roku ze względu na dużą popularność został całkowicie zalegalizowany. Ze względu na nowe przepisy, platformy pokera online są regulowane przez DGOJ, wymagają specjalnego zezwolenia, licencji i są kontrolowane przez Ministerstwo Finansów zgodnie z przepisami.

Do 2011 roku poker online osiągał w Polsce 100 milionów euro rocznie (na zagranicznych portalach). Kiedy jednak weszło w życie nowe rozporządzenie, które ograniczyło rynek dla graczy polskich, nastąpił duży spadek. To sprawiło, że niektóre platformy stały się nieatrakcyjne dla graczy i niekonkurencyjny rynek dla operatorów. W 2014 roku poker online znajdował się na historycznie najniższych poziomach, a w 2015 roku poziom przed uregulowaniem spadł nawet o 40%, a wszystko to z powodu braku międzynarodowej płynności. Już w 2017 roku Dyrekcja Generalna ds. Regulacji Hazardu w Polsce i innych krajach europejskich podpisała porozumienie o wspólnej płynności w pokerze online, umożliwiając w ten sposób oferowanie większych turniejów pokerowych z wyższymi nagrodami i zachowaniem bezpieczeństwa. Od 2018 r. Odnotowano pierwszy wzrost od rozporządzenia z 2012 r.

Obecnie w Polsce istnieje około 80 zagranicznych witryn z grami online, z których 9 działa opierając się na pokerze. Liczba graczy online w Polsce rośnie z każdym rokiem, dzięki czemu ta gra jest jedną z ulubionych. Wiele osób zaczyna grać dla przyjemności, bez obstawiania pieniędzy, dopóki nie zdobędą wystarczającej wiedzy, aby grać w małych turniejach online. Chociaż jest też niewielka liczba osób, które grają zawodowo i zarabiają na życie grając w pokera, nie jest to łatwe, ponieważ wymaga dużo poświęcenia i czasu na naukę.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij