2021-01-13 15:50:00

Mateusz Kompanicki został zawodnikiem Avii Świdnik

Mateusz Kompanicki wrócił na Lubelszczyznę. Będzie grał w Avii Świdnik. (fot. Avia)
Mateusz Kompanicki wrócił na Lubelszczyznę. Będzie grał w Avii Świdnik. (fot. Avia)
Mateusz Kompanicki w rundzie wiosennej będzie grał w Avii Świdnik. 24-latek ostatnio był piłkarzem GKS-u Katowice.
 
Avia Świdnik dokonała pierwszego transferu przed rundą wiosenną sezonu 2020/21. Do drużyny prowdzonej przez Łukasza Mierzejewskiego dołączył Mateusz Kompanicki, który ostatnio był zawodnikiem GKS-u Katowice.
 
- Chciałbym przede wszystkim więcej grać i na tym mi najbardziej zależało. Schodząc ligę niżej liczę na zdecydowanie więcej minut. Oczywiście, nikt mi miejsca w składzie za darmo nie da i będę je musiał sobie wywalczył, jednak chcę pomóc drużynie i po to jestem, by dawać z siebie wszystko na boisku. Spodobał mi się w Avii fajny projekt realizowany skrupulatnie od kilku lat. Niemałą rolę w wyborze przeze mnie klubu miała także postać trenera Łukasza Mierzejewskiego. To wszystko razem do mnie przemówiło i zdecydowałem się na transfer do Świdnika - powiedział 24-latek cytowany przez oficjalną stronę klubu.
 
Mateusz Kompanicki jest wychowankiem Lewartu Lubartów. Jednak najlepszy okres w swojej karierze dotychczas miał w Chełmiance Chełm. W barwach tej ekipy zdobył 20 bramek w 60 meczach. Dobra postawa zaowocowała transferem do "GieKSy", jednak tam nie potrafił Kompanicki wywalczyć sobie miejsca w składzie. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu był wypożyczony do Błękitnych Stargard.
 
- Można powiedzieć, że jestem zawodnikiem uniwersalnym, który jest w stanie zagrać na kilku pozycjach. Mimo to, uważam że taką moją nominalną pozycją, na której czuję się najlepiej jest bok pomocy - dodaje nowy nabytek "żółto-niebieskich".
 
Jak ten transfer skomentował opiekun Avii Świdnik? - Mateusz może zagrać na wszystkich ofensywnych pozycjach. Nie trzeba go specjalnie przestawiać kibicom na Lubelszczyźnie. Doskonale radził sobie w Chełmiance Chełm. Jego dobra gra zaowocowała transferem do Katowic. Tam niestety się nie przebił, ale wciąż jest to zawodnik z dużym potencjałem. Myślę, że odbuduje formę w Świdniku i będzie dla nas wzmocnieniem. Jest w takim wieku, że przy dobrej grze w trzeciej lidze może jeszcze w perspektywie czasu myśleć o występach w wyższej klasie rozgrywkowej - mówi Łukasz Mierzejewski.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij