https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-01-13 14:22:18

Udana końcówka rundy PGE Stali Mielec zbudowała nadzieję na utrzymanie

Podobne tematy Stal Mielec Ekstraklasa
PGE Stal Mielec od początku sezonu była uznawana za głównego faworyta do spadku. Takie przewidywania pokrywały się z boiskowymi wydarzeniami, aż do czasu zmiany trenera. Po objęciu sterów przez Leszka Ojrzyńskiego beniaminek przegrał tylko raz i wywalczył aż osiem punktów w pięciu meczach. Jak Superbet zakłady bukmacherskie analizują szanse na utrzymanie tego zespołu i obrotu bonusem?

Runda dwóch drużyn

Nie ulega wątpliwości, że rundę jesienną w wykonaniu Stali Mielec można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to dziewięć meczów pod wodzą Dariusza Skrzypczaka, w których ekipa beniaminka uzbierała na swoim koncie pięć oczek, notując zaledwie jedno zwycięstwo z pogłębionym w kryzysie Piastem Gliwice. Druga to już przebudzenie, czyli moment przyjścia do klubu Leszka Ojrzyńskiego. Zasłużony dla Ekstraklasy trener wyciągnął drużynę z kryzysu i w ciągu pięciu meczów uzbierał aż osiem punktów! Co więcej, nie miał w tym czasie łatwego terminarza spotkań, ponieważ musiał się zmierzyć, chociażby z Legią przy Łazienkowskiej, czy też Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Nazwy tych drużyn jeszcze bardziej podkreślają sukces, jakim jest tylko jedna porażka Stali w ostatnich pięciu meczach ligowych.

Znakomita końcówka rundy jesiennej obudziła w Mielcu nadzieje na utrzymanie, zwłaszcza że na półmetku rozgrywek przewaga nad ostatnim miejscem w tabeli wzrosła do czterech oczek. W związku z tym można powiedzieć, że Stal dysponuje obecnie jednomeczowym buforem bezpieczeństwa, co warto brać pod uwagę przy korzystaniu z bonusów bukmacherskich w Superbet podczas rundy wiosennej.

Jeśli chodzi o spojrzenie na statystyki pod kątem obrotu bonusem bukmacherskim z rundy jesiennej, to trzeba zwrócić uwagę na średnią bramek w spotkaniach tego zespołu – wynosi ona aż 3.2 gola na mecz. Z pięciu rozegranych starć pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego trzy zakończyły się wynikami, w których pokryty został over 2,5. Co istotne, w meczach Stali ciężko jednak szukać prawidłowości statystycznych związanych z liniami goli, ponieważ dokładnie 50% ich meczów to wyniki -2,5 bramki i dokładnie po równo na wyjazdach i swoim stadionie.

Analiza gry domowej

Postawę Stali Mielec w meczach domowych trzeba ocenić pozytywnie, ponieważ w sześciu spotkaniach ta drużyna uzbierała siedem punktów. Dla porównania Lech Poznań, który miał walczyć o tytuł – w siedmiu rywalizacjach uzbierał dziewięć oczek. Superbet bonus dobrze było wykorzystywać podczas dwóch ostatnich spotkań domowych tego zespołu.

Stal rozpoczęła zmagania od porażki na swoim boisku z Górnikiem Zabrze, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę formę podopiecznych Marcina Brosza na starcie kampanii, to można powiedzieć, że są usprawiedliwieni. W kolejnym starciu z Piastem Gliwice piłkarze z Mielca sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę, ponieważ pokonali trzecią drużynę ubiegłej kampanii 3:2. Ten mecz był sporym zaskoczeniem dla analityków zakładów bukmacherskich, który spodziewali się dominacji gości.
Gdy wydawało się, że Stal powoli wchodzi na obroty, do których przyzwyczaiła kibiców na boiskach 1. Ligi przyszła bolesna weryfikacja w postaci rywalizacji z Wisłą Kraków. To spotkanie na swoim boisku przegrali aż 0:6 z Białą Gwiazdą, której dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia. Następnie nie otrząsnęli się również w pojedynku przegranym 0:1 z Wartą Poznań. W tym momencie pewne stało się, że drużyna potrzebuje zmian.

W dwóch kolejnych meczach Stal poprowadził już Leszek Ojrzyński, który najpierw 3:1 pokonał Jagiellonię Białystok, a później długimi fragmentami prowadził z Lechem Poznań, aby ostatecznie zremisować 1:1, co trzeba jednak ocenić pozytywnie. W obu przypadkach zakłady bukmacherskie faworyzowały rywali.
 

Statystyki domowe:

 1. Stal Mielec wygrała 2 z 6 meczów domowych.
 2. Beniaminek przegrał 50% spotkań na swoim obiekcie.
 3. Stal jest niepokonana w dwóch ostatnich starciach na własnym boisku.
 4. Stal w dwóch poprzednich meczach domowych straciła dokładnie po jednym golu.
 5. Beniaminek ma na koncie dwa kolejne wyniki BTTS.
 6. Stal w każdym meczu domowym tego sezonu wyjmowała piłkę z siatki.
 7. 13 – tyle bramek straciła Stal w 6 meczach domowych.
 8. Stal przegrała aż 0:6 z Wisłą Kraków na swoim boisku.
 9. 3.3 – taką średnią bramek notuje Stal Mielec w meczach domowych.
 10. 50% meczów domowych Stali to wyniki +2,5 gola.
 11. Stal nie przegrała meczu na swoim boisku, w którym prowadziła do przerwy.

Problemy wyjazdowe

Gorzej Stal Mielec radziła sobie w delegacjach, ponieważ z ośmiu potyczek przywiozła tylko sześć punktów. Dodatkowo taki bilans to w dużej mierze zasługa wygranej przy Łazienkowskiej w ostatniej kolejce. Gdyby nie to spotkanie, mieliby zaledwie trzy punkty i drugi najgorszy bilans w Ekstraklasie. Nie ma co jednak gdybać, a trzeba oceniać fakty.

Stal w tym sezonie przegrała 50% meczów wyjazdowych, a do tego zanotowała trzy remisy i jedno zwycięstwo przy Łazienkowskiej. Leszek Ojrzyński musi popracować ze swoją drużyną nad aspektem gry obronnej, ponieważ beniaminek z Mielca w ośmiu delegacjach stracił aż 15 bramek, co daje średnią prawie dwóch trafień na mecz.

Na podstawie analizy ostatniej formy zakłady bukmacherskie dają Stali większe szanse na utrzymanie niż Podbeskidziu, jednak w Ekstraklasie niczego nie można być pewnym. Beniaminek będzie musiał podtrzymać swoją dyspozycję z końcówki rundy, jeśli marzy o uratowaniu ligowego bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
 

Statystyki wyjazdowe:

 1. Stal w żadnym meczu wyjazdowym obecnego sezonu nie prowadziła na wyjeździe do przerwy.
 2. Stal nie wygrała żadnego spotkania wyjazdowego, jeśli przegrywała do przerwy.
 3. Beniaminek z Mielca notuje średnią 3.1 gola na mecz z ich udziałem na wyjeździe.
 4. Stal straciła 15 bramek w delegacjach – drugi najgorszy wynik w lidze.
 5. 50% spotkań wyjazdowych tego zespołu to wyniki +2,5 gola.
 6. Stal przegrała połowę meczów wyjazdowych.
 7. Stal odniosła tylko jedno zwycięstwo na wyjeździe – z Legią Warszawa.
 8. W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej Stal wywalczyła tyle punktów, co wcześniej przez siedem kolejnych delegacji.
 9. Stal zdobywa średnio powyżej gola na mecz w delegacji.

Interesuje Cię bonus w Superbet i zakłady na Ekstraklasę? Zajrzyj na stronę bukmachera!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij