2020-12-30 22:30:00

Asseco Resovia Rzeszów nie dała rady ekipie Jastrzębskiego Węgla

Asseco Resovia Rzeszów przegrała na zakończenie roku (fot. Patryk Górecki)
Asseco Resovia Rzeszów niezbyt udanie zakończyła rok i przegrała z Jastrzębskim Węglem. Podopieczni Alberto Giulianiego dzielnie walczyli, jednak nie zdołali ugrac nawet seta.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po porażce z Cerrad Enea Czarnymi Radom, chcieli się odegrać i przy okazji udanie zakończyć rok. Mecz z Jastrzębskim Weglem od początku był niezwykle zacięty, a oba zespoły szły cios za cios. Nudy nie było, a kibice oglądający mecz w telewizji, nie mogli narzekać na brak emocji. Goście jednak w końcówce mocniej przycisnęli i wygrali pierwszego seta 25-23.

Podopieczni Alberto Giulianiego byli bardzo zdenerwowani i w drugim secie z pewnością chcieli się odegrać. Zespół z województwa śląskiego dostał jednak wiatru w żagle i szybko wypracował sobie przewagę. Ekipa znad Wisłoka musiała więc gonić wynik. Przyjezdni cały czas jednak starali się trzymać bezpieczny dystans nad drużyną ze stolicy Podkarpacia.

Rzeszowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę z Jastrzębskim Węglem. Goście jednak wygrali drugiego seta, a dzieła zniszczenia dokonał Yacine Louati, który zablokował atak Karola Butryna i na tablicy wyników widniało 18-25. Zespół dowodzony przez Luke'a Reynoldsa chciał szybko zamknąć sprawę i liczył na bezproblemowe wygranie także trzeciego seta.

Miejscowi nie zamierzali jednak się poddawać, bowiem ekipa znad Wisłoka chciała wygrać na zakończenie roku. Trzeci set był bardzo zacięty, a oba zespoły szły cios za cios. Wynik był na styku, a na tablicy wyników często widniał remis. W końcówce jednak, mocniej przycisnął zespół z województwa śląskiego, który dopełnił formalności i wygrał seta 25-22, a cały mecz 3-0.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 0-2 (23-25, 18-25, 22-25)